W ciągu roku szkolnego uczniowie klas młodszych brali udział w ogólnopolskich konkursach:

-Olimpusek sesja zimowa: 1 laureat z języka angielskiego- Łukasz Caban z klasy I, 1 laureat z części zintegrowanej- Nikola Mitrut z klasy II,

-Olimpusek sesja wiosenna,

-Zuch- 2 laureatów zarówno z języka polskiego i matematyki: Łukasz Caban i Lena Lewczyk  z klasy I oraz 1 laureat  z języka angielskiego -Arkadiusz Masolak z klasy III.

Gratulujemy i czekamy na kolejne osiągnięcia :)

 

30 stycznia 2019r. o godz.14.00 w naszej szkole odbyło się spotkanie z wyjątkowymi osobami, które kojarzą się każdemu dziecku z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre, a więc z Babciami i Dziadkami. Na najcieplejsze ze wszystkich i wyjątkowe show pt. ,, Ja wcale się nie chwalę , ja po prostu mam talent ”zaprosili drogie Babcie i drogich Dziadków uczniowie klasy drugiej z wychowawczynią Jolantą Oliwą. W spotkaniu uczestniczyli też pani Dyrektor Lidia Trochym, pan Wójt Edwin Gortat oraz rodzice. Przy ciasteczku i herbatce zaproszeni goście mieli okazję podziwiać niezwykłe popisy taneczne, muzyczne i teatralne małych aktorów. Występ uczniów spotkał się z ogromnym uznaniem ze strony wszystkich obecnych, pozostawiając w ich pamięci niezapomniane chwile wzruszenia i podziwu. Ten dzień okazał się niezwykły, nie tylko dla babć i dziadków, ale też i dzieci, które nie kryły uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Przygotowała Jolanta Oliwa

 

altaltaltaltaltalt

14.12.2017 r. odbył się w SP w Turce konkurs o Tadeuszu Kościuszce z udziałem uczniów z pięciu szkół podstawowych z gminy Wólka. Drużyna z Sobianowic w składzie: Antoni Żebrowski- kapitan, Karol Działa i Cezary Stańkowski zajęła I miejsce. Zadania były różnorodne: pytania, praca z mapą, z tekstem źródłowym, z rekwizytami, pisanie odezwy, ale nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Nagrody rozdawał Wójt Gminy Wólka P.Edwin Gortat i organizatorzy ze SP w Turce. Gratulacje!

Inf.Elżbieta Rola

 

alt

 

 

alt

 

 

 

 

 

alt

 

 

 

alt

 

We wrześniu i pażdzierniku 2017 r. szkoła w Sobianowicach wzięła udział w konkursie "Baśnie i legendy lokalne" zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wólce. Uczniowie klas IV-VI pisali utwory literackie o treści fantastycznej, związanej z rodzinną miejscowością i okolicą.

10.10.2017 odbyły się warsztaty literacko-plastyczne, na których dzieci wykonywały ilustracje do swoich baśni i legend. Te obrazki znalazły się w folderze, w którym wydrukowano wyróżnione prace. 26,11.2017 r. w Wólce nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu z udziałem Wójta Gminy Wólka P. Edwina Gortata, Dyektor GBP w Wólce P. Zuzanny Chrzanowskiej, Dyrektor SP w Sobianowicach P.Lidii Trochym i innych zaproszonych gości.   W folderze zamieszczono cztery nagrodzone utwory naszych uczniów:

z kl. V - Karola Działy" Legenda o Janie III Sobieskim i kapliczce w Sobianowicach"  i Jagny Stachal"  Wodnicy z Jakubowic";

z kl. VI - Michała Jarosza "Legenda o królu Janie III Sobieskim w Sobianowicach" i Antka Żebrowskiego "O dzielnym żołnierzu Antku z Sobianowic". Została również nagrana płyta z tymi utworami.

Gratululemy zwycięzcom konkursu lierackiego "Baśnie i legendy lokalne".

Inf.Elżbieta Rola

 

alt

 

 

 

alt

 

 

alt

 

 

alt

 

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły przyjęli zaproszenie i wzięli udział w Gminnym Konkursie PRIMARY VOCABULARY, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Turce. Uczeń klasy III Paweł Szmit, za swoją pracę przedstawiającą głównego bohatera książki "Postman Pat" otrzymał pierwszą nagrodę. Wyróżnienia otrzymali Patryk Żydek i Norbert Żydek. Bardzo się cieszymy, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.