23.06.2017 społeczność naszej szkoły zebrała się aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2016/2017. Zakończenie roku to czas podsumowania pracy uczniów, nauczycieli a także wysiłków rodziców. Prymusi uzyskali doprawdy imponujące wyniki. Najwyższe średnie - 5,8 - otrzymali w tym roku dwaj uczniowie: Antoni Żebrowski kl. V oraz Karol Działa klasa IV. Tuż za nimi uplasowało się czterech uczniów klasy VI: Agata Suszek, Patrycja Kołodyńska, Alan Flis i Paweł Majewski. Oprócz świadectwa z wyróznieniem, nagrody książkowej uczniowie ci otrzymują stypendium Dyrektora Szkoły. Uczniów i rodziców aktywnie uczestniczących w życiu szkoły Rada Pedagogiczna wyróżniła podziękowaniami i dyplomami.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom oświaty oraz rodzicom życzymy udanego wypoczynku.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!!!! :) :) :)

Joanna Niewęgłowska-Gomółka

W dniach 19 - 20 czerwca klasy IV - VI wzięły udział w wycieczce na Roztocze. Wjazd zorganizował pan Krzysztof Łysiak. Zwiedziliśmy przepiękne zakątki tej krainy geograficznej i dzięki panu Krzysiowi poznaliśmy fragmenty tragicznej historii związanej z regionem. Roztocze to wyjątkowy w skali kraju klimat i atmosfera: gęste lasy, rzadka zabudowa, cisza i kontakt z naturą. Wyjazd był czasem na odreagowanie, relaks, integrację, koleżeństwo i bliższe poznanie. Maszerowaliśmy wśród malowniczych pagórków i urzekających dolin rzek z kaskadami mini-wodospadów, karmiliśmy zmysły żywicznym zapachem lasów, a niektórym już udało się spróbować rosnących tu masowo czarnych jagód.

 

alt

alt

alt

 

Przeprawa przez jezioro pontonem to jedna z atrakcji, która rozpoczęliśmy poszukiwanie zabawę w podchody.

Znalezienie ukrytej skrzynki z pytaniami było sporym wyzwaniem, ale poradzilismy sobie rewelacyjnie.

altalt

Wieczorem cos dla duszy i ciała. Śpiewy, zabawy integracyjne przy ognisku oraz pieczenie kiełbasek.

alt

Już  nie możemy doczekać się kolejnego wypadu.

Joanna Niewęgłowska-Gomółka

W tegorocznej edycji konkursu THE BEST zwycięzcą został uczeń klasy VI Paweł Majewski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

alt

Pozostali uczestnicy otrzymali coś słodkiego na pocieszenie. Sponsorom dziękujemy za środki finansowe oraz nagrody rzeczowe.alt

Zapraszam do udziału w kolejnych edycjach Konkursu THE BEST - Joanna Niewęgłowska-Gomółka.

 

W mijającym roku szkolnym 2016/2017 odbyły się dwie edycje konkursu YOUNG EXPLORERS dla czytelników dwujęzycznego magazynu National Geographic Odkrywca. Organizatorem konkursu była pani Joanna Niewęgłowska-Gomółka. Laureatami zostali: Antoni Żebrowski (kl. V), Jakub Skrobowski (kl. V), Michał Jarosz (kl. V), Paweł Majewski (kl. VI) oraz Agata Suszek (kl. VI). Serdecznie gratulujemy wiedzy i samozaparcia.

alt

Panie Andrzeju zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym. Miejsca na podium dużo :)

Zapraszamy też uczniów obecnej klasy IV do udziału.

Joanna Niewęgłowska-Gomółlka

W dniu 29.05.2017 gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Biura Praw Pacjenta, panią Olgę Kozioł, która przeprowadziła zajęcia poh hasłem PRAWA PACJENTA - A CO TO TAKIEGO? W bibliotece szkolnej na pamiątkę pozostały książki i audiobooki pt. "Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko" autorstwa Grzegorza Kasdepke. Zachęcamy do lektury zabawnych przygód bohaterów - bliźniaków Kuby i Buby, którzy w przystępny sposób wyjaśniają dlaczego warto słuchać wskazówek lekarza, do kogo zwrócić się o pomoc, kiedy ktoś bliski zachoruje, czym jest tajemnica lekarska, a także co można, a czego nie wolno robić w szpitalu.

Na ręce pani Olgi składamy podziękowania za ciekawe i pouczające warsztaty. alt

alt

 

Szkoła również otrzymała stosowny dokument.

alt

 

Pani Joannie Niewęgłowskiej-Gomółka dziękujemy za zorganizowanie spotkania.

Joanna Niewęgłowska-Gomółka