W dniu 28 kwietnia 2016 roku pięciu uczniów klasy VI reprezentowało naszą szkołę w Turnieju Sportowo - Językowym, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Róży Kołaczkowskiej w Pliszczynie. Do udziału w turnieju zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe z gminy Wólka. Nasza drużyna w składzie: Jagoda Żebrowska, Julia Ogrodnik, Małgorzta Jarosz, Amelia Wójtowicz i Nataniel Ogrodnik zdobyła zaszczytnie PIERWSZE MIEJSCE!!!!!  Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu.

Za przygotowanie uczniów do konkursu dziękujemy pani Joannie Niewęgłowskiej - Gomółka.

Zarówno pani Joannie jak i wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów.

alt

 

W części sportowej uczestnicy mogli wykazać się wieloma sprawnościami.

 

alt

 

Zarówno szybkość jak i wiedza miały ogromne znaczenie.

Na półmetku każdej rundy na zawodników czekały różnorakie zadania językowe.

alt

 

alt

 

alt

 

Po zmaganiach sportowych drużyny przystapiły do części typowo językowej - testu gramatyczno - leksyklanego.

W tej części wypadliśmy rewelacyjnie.

 

alt

 

Organizatorom turnieju - pani Jolancie Reszko oraz panu Ivanowi Kulibaba - dziękujemy za zaprosznie, nagrody i świetną zabawę.