30 stycznia 2019r. o godz.14.00 w naszej szkole odbyło się spotkanie z wyjątkowymi osobami, które kojarzą się każdemu dziecku z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre, a więc z Babciami i Dziadkami. Na najcieplejsze ze wszystkich i wyjątkowe show pt. ,, Ja wcale się nie chwalę , ja po prostu mam talent ”zaprosili drogie Babcie i drogich Dziadków uczniowie klasy drugiej z wychowawczynią Jolantą Oliwą. W spotkaniu uczestniczyli też pani Dyrektor Lidia Trochym, pan Wójt Edwin Gortat oraz rodzice. Przy ciasteczku i herbatce zaproszeni goście mieli okazję podziwiać niezwykłe popisy taneczne, muzyczne i teatralne małych aktorów. Występ uczniów spotkał się z ogromnym uznaniem ze strony wszystkich obecnych, pozostawiając w ich pamięci niezapomniane chwile wzruszenia i podziwu. Ten dzień okazał się niezwykły, nie tylko dla babć i dziadków, ale też i dzieci, które nie kryły uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Przygotowała Jolanta Oliwa

 

altaltaltaltaltalt

14.12.2017 r. odbył się w SP w Turce konkurs o Tadeuszu Kościuszce z udziałem uczniów z pięciu szkół podstawowych z gminy Wólka. Drużyna z Sobianowic w składzie: Antoni Żebrowski- kapitan, Karol Działa i Cezary Stańkowski zajęła I miejsce. Zadania były różnorodne: pytania, praca z mapą, z tekstem źródłowym, z rekwizytami, pisanie odezwy, ale nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Nagrody rozdawał Wójt Gminy Wólka P.Edwin Gortat i organizatorzy ze SP w Turce. Gratulacje!

Inf.Elżbieta Rola

 

alt

 

 

alt

 

 

 

 

 

alt

 

 

 

alt

 

We wrześniu i pażdzierniku 2017 r. szkoła w Sobianowicach wzięła udział w konkursie "Baśnie i legendy lokalne" zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wólce. Uczniowie klas IV-VI pisali utwory literackie o treści fantastycznej, związanej z rodzinną miejscowością i okolicą.

10.10.2017 odbyły się warsztaty literacko-plastyczne, na których dzieci wykonywały ilustracje do swoich baśni i legend. Te obrazki znalazły się w folderze, w którym wydrukowano wyróżnione prace. 26,11.2017 r. w Wólce nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu z udziałem Wójta Gminy Wólka P. Edwina Gortata, Dyektor GBP w Wólce P. Zuzanny Chrzanowskiej, Dyrektor SP w Sobianowicach P.Lidii Trochym i innych zaproszonych gości.   W folderze zamieszczono cztery nagrodzone utwory naszych uczniów:

z kl. V - Karola Działy" Legenda o Janie III Sobieskim i kapliczce w Sobianowicach"  i Jagny Stachal"  Wodnicy z Jakubowic";

z kl. VI - Michała Jarosza "Legenda o królu Janie III Sobieskim w Sobianowicach" i Antka Żebrowskiego "O dzielnym żołnierzu Antku z Sobianowic". Została również nagrana płyta z tymi utworami.

Gratululemy zwycięzcom konkursu lierackiego "Baśnie i legendy lokalne".

Inf.Elżbieta Rola

 

alt

 

 

 

alt

 

 

alt

 

 

alt

 

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły przyjęli zaproszenie i wzięli udział w Gminnym Konkursie PRIMARY VOCABULARY, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Turce. Uczeń klasy III Paweł Szmit, za swoją pracę przedstawiającą głównego bohatera książki "Postman Pat" otrzymał pierwszą nagrodę. Wyróżnienia otrzymali Patryk Żydek i Norbert Żydek. Bardzo się cieszymy, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

20 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej w Pliszczynie Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Ratujmy naszą planetę!" Z naszej szkoły wzięły w nim udział dwie uczennice i obie odniosły sukces!!! Alicja Wojteczko zajęła I miejsce w kategorii klas pierwszych, zaś Łucja Wolska również zdobyła I miejsce spośród uczniów klas trzecich. Cieszymy się z Waszych osiągnięć!

IMG 20170420 210400 resized 20170425 085137913 r

IMG 20170420 210634 resized 20170425 085136394 r

Przyjęjliśmyzaproszenie nauczycieli języka angielskiego gimnazjum im. R. Kołaczkowskiej w Pliszczycnie i w dniu 6-go czerwca bieżącego roku trzy uczennice klasy VI wzięły udział w Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego. Dwie z nich zajęły miejsca na podium: Jagoda Żebrowska zdobyła pierwsze miejsce (ex aequo z uczestniczką konkursu ze Świdnika Małego), natomiast Amelia Wójtowicz zdobyła miejsce drugie. Agata Wojtaś wprawdzie poza podium, ale również z dużymi osiągnieciami. Poziom konkursu był bardzo wysoki, tym bardziej cieszymy się z sukcesów i GRATULUJEMY zwycięstwa, zaangażowania i ogromnej wiedzy.

 

alt

 

Chwila niepewności w trakcie oczekiwania na wyniki.

 

 

 

alt

 

Dziękujemy pani Barbarze i Jackowi Kozyra za zaproszenie i organizację konkursu.

 

 

 

 

16 maja 2016 w naszej szkole miał miejsce szkolny konkurs z języka angielskiego  - THE BEST.

W zmaganiach wzięło udział piętnastu uczniów klas IV - VI.

Ku miłemu zaszkoczeniu organizatorki, pani Joanny Niewęgłowskiej - Gomółka aż sześću uczestników uzyskało tytuł laureata a siedmiu uczniów wyróżnienie. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody oraz oceny zgodnie z regulaminem konkursu. SERDECZNIE GRATULUJEMY odwagi i ogromnej wiedzy życząc dalszych sukcesów.

 

alt

 

Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce tydzień później.

Zapraszam do udziału w kolejnych edycjach. 

 

W dniu 25 maja 2016 roku nasza placówka gościła drużyny z pozostałych szkół podstawowych gminy Wólka, na kolejnej edycji Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy z Języka Angielskiego pod hasłem "Między Nami Podstawówkami". Inicatorem i organizatorem turnieju była pani Joanna Niewęgłowska-Gomółka. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy VI: Jagoda Żebrowska, Amelia Wójtowicz oraz Agata Wojtaś.

Po raz kolejny sięgnęliśmy po najwyższe miejsce na podium. Uczennicom reprezentującym szkołę oraz pani Joannie Niewęgłowskiej-Gomółka serdecznie gratulujemy sukcesu. Sponsorom dziękujemy za ufundowanie cennych nagród.

 

alt

 

Po części pisemnej (test gramatyczno - leksyklany) nastąpiła częśc turniejowa.

 

alt

 

Punkty z części pisemnej były sumowane i uśredniane a następnie dodawane do punktów z części turniejowej.

alt

 

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i miło będą wspominać czas spędzony z nami.

 

alt

 

Nasze MISTRZYNIE !!!!!! z opiekunem.

Sponsorami nagród byli m.in.

- AD REM Warzywa i Owoce w Szkole, firma która zapewniła nam świeże owoce oraz soczki

- GATIS producent zeszytów - słowników

- sponsorzy anonimowi (wsparcie finansowe oraz rzeczowe)

 Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej inicatywy.

W dniu 28 kwietnia 2016 roku pięciu uczniów klasy VI reprezentowało naszą szkołę w Turnieju Sportowo - Językowym, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Róży Kołaczkowskiej w Pliszczynie. Do udziału w turnieju zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe z gminy Wólka. Nasza drużyna w składzie: Jagoda Żebrowska, Julia Ogrodnik, Małgorzta Jarosz, Amelia Wójtowicz i Nataniel Ogrodnik zdobyła zaszczytnie PIERWSZE MIEJSCE!!!!!  Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu.

Za przygotowanie uczniów do konkursu dziękujemy pani Joannie Niewęgłowskiej - Gomółka.

Zarówno pani Joannie jak i wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów.

alt

 

W części sportowej uczestnicy mogli wykazać się wieloma sprawnościami.

 

alt

 

Zarówno szybkość jak i wiedza miały ogromne znaczenie.

Na półmetku każdej rundy na zawodników czekały różnorakie zadania językowe.

alt

 

alt

 

alt

 

Po zmaganiach sportowych drużyny przystapiły do części typowo językowej - testu gramatyczno - leksyklanego.

W tej części wypadliśmy rewelacyjnie.

 

alt

 

Organizatorom turnieju - pani Jolancie Reszko oraz panu Ivanowi Kulibaba - dziękujemy za zaprosznie, nagrody i świetną zabawę.

 

 

,,Kumpel” to dwutygodnik dla uczniów klas I-III. Klasa trzecia z zapałem prenumeruje go już drugi rok szkolny. Nasi trzecioklasiści wzięli udział w konkursie ,,Kumpla” dla prenumeratorów, który polegał na wykonaniu klasowego zdjęcia z ,,Kumplem" i przesłaniu go do redakcji. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu i radości klasie trzeciej udało się zdobyć tytuł ,,Kumpelsi lutego”. Gratulacje!kumpelsi1

 27 stycznia odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bystrzycy III Festiwal Kolęd i Pastorałek.  Na scenie wystąpiło około 150 solistów i zespołów z ośrodków specjalnych i szkół z powiatów lubartowskiego, lubelskiego i łęczyńskiego. Zgodnie z regulaminem imprezy pod hasłem "Jezusa Narodzonego witajmy", każdy prezentował po jednej kolędzie lub pastorałce. W najmłodszej kategorii wiekowej, w której występowały przedszkolaki, nagrodę główną otrzymały nasze "Sobianowickie Aniołki". Gratulujemy!DSCN2427 rDSCN2435 r

4 lutego 2016r. Szkoła Podstawowa w Turce zorganizowała Gminny Konkurs „Amory Tureckie”. Reprezentanci naszej szkoły byli najliczniejszą grupą biorącą udział w tym konkursie. Nasi uczniowie wyrazili miłość na kilka sposobów: kabaretowo, piosenką, tańcem i wierszem. W kategorii klas młodszych wystąpił kabaret w składzie: Aleksandra Suszek, Patryk Żydek, Jakub Bociarn i Paweł Szmit w scence pt.”Miłosne dylematy” przygotowanej przez p. Beatę Lisewską . O szkolnej miłości w rockowym stylu śpiewała Maja Wojteczko z Czarkiem Stańkowskim w piosence „Para nie do pary " z repertuaru Majki Jeżowskiej. Piosenkę Anny Jantar przypomniała Nicola Główka śpiewając utwór „Mój, tylko mój”. O tym, że zwierzęta też się zakochują mówiła   w wierszu Jana Brzechwy pt. „Żuk” Oliwia Żydek, zajmując III miejsce. Za sprawą piosenki „La isla bonita”w wykonaniu Szymona Purca i Tańczących Iskierek (Oliwka i Nicola) przenieśliśmy się w środku zimy na gorącą plażę. W scence pantomimicznej pt. „Historia pewnej miłości” zaprezentowała się grupa naszych starszych koleżanek: Julia Ogrodnik, Nina Wolińska, Oksana Mitrut, Agata Wojtaś , Paulina Brodzik, Patrycja Kołodyńska i Amelia Wójtowicz. Jagoda Żebrowska zaprezentowała wiersz o miłości mamy. Uczniowie klas młodszych przygotowywali się do konkursu pod okiem p.Aleksandry Różewskiej-Bober, zaś starsze uczestniczki przygotowała p.Agnieszka Skrzypek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za ich zaangażowanie!DSCF1312 rDSCF1317 rDSCF1318 rDSCF1319 rDSCF1322 rDSCF1325 rDSCF1331 rDSCF1335 rDSCF1341 rIMG 20160212 114057 r

WYNIKI „MIKOŁAJKOWEGO TALENTU SHOW”

I MIEJSCE

  • Nicola Główka i Elena Żurawska „Mam tę moc”
  • Weronika Guzowska i Zofia Kuna „A ja rosnę”

II MIEJSCE

  • Szymon Purc „Święta czas niespodzianek”
  • Łucja Wolska- książka
  • Klasa 3 „Kochany święty Mikołaju”
  • Taniec: Aleksandra Suszek, Maja Wojteczko, Oliwia Żydek, Weronika Guzowska, Julita Krzysiak, Alicja Żebrowska, Alicja Bartnik, Nicola Główka, Julia Lewandowska

III MIEJSCE

  • Julia Lewandowska „ Ding dong dong dong spadł już śnieg”
  • Maja Wojteczko „Mam tę moc”
  • Mateusz Skrobas - wiersz
  • Ola Nowak, Alicja Wojteczko, Nikola Mitrut- piosenkaDSCN2165 rDSCN2191 rDSCN2195 rDSCN2197 rDSCN2201 rDSCN2208 rIMG 20151215 113526 r