7 września uczniowie szkoły kolejny raz włączyli się w akcję "Narodowego Czytania"

pod patronatem pary prezydenckiej.

Koordynatorem akcji była polonistka szkolna.

 

 

alt.

 

 

 

alt

 

11 czerwca odbył się towarzyski mecz w „dwa ognie” nauczyciele kontra uczniowie. W trzech turach   meczu wzięli udział przedstawiciele nauczycieli oraz uczniów z klas IV-VI, I-III oraz ”0’’. Walka była bardzo zacięta, wszyscy dawali z siebie wszystko, a nawet jeszcze więcej, jednak okazało się, że to nauczyciele wygrali mecze. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników za grę fair play. Może rewanż w przyszłym roku?

 

W dniu 13.06.2019r. w naszej szkole gościł przedstawiciel Lubelskiego Klubu Piłkarskiego Turka. Grupa uczniów z klas I-IV miała możliwość udziału w profesjonalnej rozgrzewce przed meczem piłki nożnej. Mimo upału, dzieci świetnie się bawiły. Już odkrywamy w szkole przyszłe gwiazdy sportu. Tak trzymać!

7 czerwca uczniowie klas I- III wyjechali do „Owadolandii” w Wojciechowie, gdzie mogli podziwiać gigantyczne owady na ścieżce dydaktycznej, mieli warsztaty wykonywania glicerynowych mydełek w kształcie owadów oraz malowanie gipsowych figurek. Najlepszym punktem wycieczki okazał się plac zabaw i zjedzenie lodów rzemieślniczych.

3 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I pojechały na wycieczkę na Ranczo Wróblówka w Kozicach Dolnych. Dzieci poznały życie i zwyczaje różnego typu zwierząt, głownie gospodarstwa domowego, ale też kameleona, papugi oraz sowy. Następnie w ciszy przyglądały się wylęganiu małych piskląt w inkubatorach do wylęgu kurcząt, miały możliwość dojenia kozy oraz kosztowania świeżego mleka. Po zjedzeniu pysznych kiełbasek z grilla pociechy miały czas wolny dla siebie na placu zabaw i na boisku, jednak główną atrakcją okazała się jazda konna.