Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy II do grona czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji, w dniu 07.03.2013 uczniowie kl. II, pod kierunkiem pani Anny Zaborek - Trubalskiej przygotowali piękne przestawienie. Po części artystycznej nastąpił wzniosły moment pasowania na czytelników, po którym uczniowie zlożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po pasowaniu każdy "nowoupieczony" czytelnik mógł uroczyście wypożyczyć wybraną przez siebie książkę. Ponadto na pamiatkę tego wydarzenia klasa otrzymała dyplom, a każdy uczeń drobny upominek.

Miłym akcentem było rozstrzygniecie konkursu zorganizowanego przez wychowawcę - panią Jolantę Oliwę - dotyczącego znajomości zasad właściwego korzystania z książek.

 

 

 

 

 

W bieżącym roku szkolnym w ramach obchodów Dnia Kobiet w dniu 8 marca dziewczęta z klasy IV postanowiły wybrać się do Lublina na Lodowisko ICEMANIA. Dla niektórych pań były to pierwsze kroki na łyżwach i dlatego zostało trochę siniaków na pamiatkę. Zabawa była wyśmienita. Polecamy taki wypad wszystkim kolegom i koleżankom Po sporej dawce ruchu i akrobacjach na lodzie, dziewczeta postanowiły udać sie po coś "na ząb". Na rozgrzewkę wszystkie zamówiły gorącą czekoladę a nastepnie delektowały się wyśmienitą pizzą.

 

 

 

W dniu 05.02.2013 w naszej szkole miał miejsce niezwykły bal. Obowiązkowym strojem na nim były piżamki i papcie. Wszyscy uczestnicy - uczniowie klas 0 - III - bawili się świetnie. W trakcie zabawy odbyły się ciekawe konkursy z nagrodami, a dla osłody serwowane były również smaczne pączki.

 

 

 

W trakcie balu karnawałowego 09.02.2013 Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Agnieszki Skrzypek-Poręba przeprowadził wybory Miss i Mister?a balu. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas IV ? VI. Swój udział zgłosiło pięć pięknych i odważnych pań oraz jeden gentelman. Prowadzącym imprezę był uczeń klasy VI Karol Rycek. Kandydaci zaprezentowali się publiczności mówiąc kilka słów o sobie, oraz odpowiadając na przygotowane przez organizatorów pytania. Kolejnymi konkurencjami były: dokończenie zdań lub przysłów oraz rozwiązanie sytuacji problemowej. Emocje były ogromne a wybór trudny ponieważ kandydaci, pomimo stresu, wykazali się ogromnym wdziękiem i bystrością umysłu. W trakcie liczenia głosów imprezę uświetnił występ zespołu tanecznego naszej szkoły prowadzony również przez panią Agnieszkę Skrzypek-Poręba. Po występie nastąpił bardzo wyczekiwany moment ? ogłoszono werdykt.

Miss została wybrana uczennica kl. IV Maja Czarska, natomiast Mister?em jedyny pretendent do tytułu, uczeń klasy VI - Michał Podgórski. Dekoracji laureatów dokonała pani dyrektor Lidia Trochym. Po ceremonii dekoracji i gratulacjach był również moment dla fotoreporterów.

 

 

 


Pomimo tego, że ferie właśnie się rozpoczęły, wielu uczniów ochoczo przybyło do szkoły w sobotę

09.02.2013 - a wszystko to za sprawą BALU KARNAWAŁOWEGO zorganizowanego jak co roku przez

Radę Rodziców.

Zerówka oraz uczniowie nauczania zintegrowanego rozpoczęli zabawę już we wczesnych godzinach

południowych natomiast klasy starsze o zmierzchu. Wszyscy świetnie się bawili w rytm muzyki

zespołu MASTIF. Dla wycieńczonych pląsami uczestników rodzice przygotowali góry smacznych kanapek.

Ogromną atrakcją zabawy były wybory Miss i Miser'a balu ale o tym już w następnym artykule :) :) :).