W miesiącu kwietniu uczniowie klasy trzeciej zmierzyli się, po raz pierwszy w swoim szkolnym życiu, z egzaminami OMNIBUS z j.polskiego, matematyki i przyrody na zakończenie nauki w klasach młodszych. Mimo, iż egzaminy były trudne, uczniowie stanęli na wysokości zadania i napisali je powyżej średniej krajowej. Gratulujemy wyników!

8 marca w Szkole Podstawowej w Sobianowicach był dniem bardzo uroczystym. Wszystkie Panie – i dorosłe kobietki i małe dziewczynki – świętowały swój Dzień Kobiet.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski, pod opieką pani Beaty Lisewskiej, przygotował dla Pań i koleżanek program artystyczny, podczas którego dowiedzieliśmy się, że „Kobieta – to osoba płci żeńskiej, powstała z żebra niejakiego Adama. Składa się ona z głowy, tułowia i kończyn a jej najsilniej rozbudowanym organem jest serce. Jest dziwną istotą, która bez przerwy płacze, bez względu na okoliczności: raz ze szczęścia, innym razem z rozpaczy. Kobieta ma silnie rozwiniętą potrzebę mówienia – potrafi mówić 24 godziny na dobę o znajomych, przyjaciółce, kosmetykach, strojach itd.”

Czyż nie jest to właściwy opis kobiety?

Po uroczystym, choć z humorem, programie artystycznym wszystkie kobiety – młodsze i „młode” – otrzymały upominki przygotowane przez dzieci ze świetlicy pod opieką pań: Katarzyny Ryczek, Wioletty Rauk i Anny Białek.

W dniu 5 marca dzieci z klas 0-III wyjechały do Teatru im. J. Osterwy w Lublinie na przedstawienie             pt. „ Pinokio”. Przed spektaklem dzieci udały się z przewodnikiem na zwiedzanie Starówki. Nie obyło się również bez przekąski w MacDonald’s.

Tytuł SUPER KLASY w roku szkolnym 2018/19 uzyskała klasa VIII.

W ramach nagrody Rada Rodziców zasponsorowała wycieczkę:) 

 

 

alt

 

 

alt

 

 

alt

 

 

alt

 

 

alt

 

 

alt

WYNIKI KONKURSU NA LAPBOOKA

ORGANIZATOR-AGNIESZKA SKRZYPEK

 

MIEJSCE I

 

ZOFIA KUNA "OPOWIEŚCI Z NARNII"

 

STANISŁAW LENART "PINOKIO"

 

alt 

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

 

MIEJSCE II

 

JAGNA STACHAL "MAGICZNE DRZEWO"

 

AGATA SUSZEK"ZEMSTA"

 

alt

 

alt

 

 

 

alt

 

alt

 

 

 

MIEJSCE III

 

PATRYCJA KOŁODYŃSKA"MAŁY KSIĄŻĘ"

 

OLIWIA ŻYDEK "MAŁY KSIĄŻĘ"

 

 

alt

 

 

alt