17 stycznia w naszej szkole odbył sie kolejny raz "KONKURS NA PRZEBRANIE ZA POSTAC LITERACKĄ".

Komisja konkursowa brała pod uwagę przebranie oraz wiedzę na temat tytułu i autora utworu.

Zwycięzcami zostali:

 

Oliwka Teter w przebraniu dziewczynki z zapałkami-I miejsce z klas mlodszych

Hania Józefaciuk w przebraniu Pippi Langstrumpf-II miejsce z klas mlodszych

Maciek Pawelec w przebraniu doktora Dolittle-III miejsce z klas mlodszych

 

Zosia Kuna w przebraniu Białej Czarownicy-I miejsce z klas starszych

Kuba Bociarn w przebraniu Harrego Pottera- II miejsce z klas starszych

Agata Suszek w przebraniu Balladyny-III miejsce z klas starszych

 

 

alt

 

 

alt

 

 

alt

 

 

 

alt

 

 

alt

W dniu 24.01.2019r. odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka". Na wstępie powitani zostali wszyscy goście, przybył pan Wójt Gminy Wólka- Edwin Gortat, pani dyrektor- Lidia Trochym oraz babcie i dziadkowie młodych artystów. Cytując słowa powitania, które przedstawiały dzieci: " Witamy naszych gości, jak umiemy najpiękniej-ukłonem. W swoim kalendarzu ten dzień zaznaczyliśmy kolorem czerwonym, ale mieliśmy wielką chęć, żeby takich dni było w roku 365! Witamy pięknie damy i dostojnych panów, zapraszamy na występ wszystko z siebie damy. Prosimy się częstować i braw nie żałować." Uczniowie naprawdę dały z siebie wszystko, a ich praca została nagodzona brawami.

Po występie dzieci złożyły życzenia, wręczyły prezenty i był wspólny poczęstunek. Dziei do występu przygotowały panie A. Białek i M. Poręba. Artykuł zamieściła K. Ryczek

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. 16 stycznia w naszej szkole zorganizowano dla klas I – III bal karnawałowy, a dla klas IV – VIII dyskotekę karnawałową. Młodsi uczniowie przybyli na bal w pięknych strojach. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Batmana, Lewandowskiego...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.  Nauczyciele przygotowali dla dzieci wiele ciekawych konkursów, do  których dzieci chętnie się zgłaszały.Czas zabawy zarówno dla młodszych jak i dla starszych dzieci bardzo szybko minął w miłej atmosferze. Szkoda, że bale odbywają się tylko raz w roku. Artykuł zamieściła K. Ryczek

 

W dniu 20..01.2019r. dziewczynki z klas I-III: Lena Lewczyk, Łucja Osojca, Oliwia Teter, Nikola Mitrut i Alicja WOjteczko, reprezentowały naszą szkołę podczas II  Koncertu Kolęd " Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi", który odbył się w kościele parafialnym w Bystrzycy. Dziewczynki zaśpiewały pastorałkę "Skrzypi woz". Opiekunem była B. Lisewska. Artykuł zamieściły K. Ryczek i B. Lisewska.

W dniu 06.01.2019r. grupa dziewcząt z klas młodszych i starszych zaprezentpwała naszą szkołę na VI Festiwalu Kolęd i Pastorałek organizowanym, jak co roku, przez SOSW w Bystrzycy. Zespół Sobianowickie Aniołki z klas I-III w składzie: Lena Lewczyk, Łucja Osojca, Oliwia Teter, Alicja Wojteczko, Aleksandra Nowak i Nikola Mitrut, za wykonanie pastorałki pt. "Skrzypi wóz", otrzymał dyplom za zajęcie 3 miejsca. Duet: Alicja Bartnik i ALicja Żebrowska z klasy IV, za wykonanie kolędy "Lulajże Jezuniu", uzyskał 2 miejsce. Wszystkie dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe, a szkoła otrzymała pamiątkową statuetkę. Gratulujemy dziewczynkow uddanego występu. Do występu dziewczyni przygotowywały: Beata Lisewska i Monika Tomczak. Artykuł zamieściły K. Ryczek i B. Lisewska.