W dniu 06.01.2019r. grupa dziewcząt z klas młodszych i starszych zaprezentpwała naszą szkołę na VI Festiwalu Kolęd i Pastorałek organizowanym, jak co roku, przez SOSW w Bystrzycy. Zespół Sobianowickie Aniołki z klas I-III w składzie: Lena Lewczyk, Łucja Osojca, Oliwia Teter, Alicja Wojteczko, Aleksandra Nowak i Nikola Mitrut, za wykonanie pastorałki pt. "Skrzypi wóz", otrzymał dyplom za zajęcie 3 miejsca. Duet: Alicja Bartnik i ALicja Żebrowska z klasy IV, za wykonanie kolędy "Lulajże Jezuniu", uzyskał 2 miejsce. Wszystkie dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe, a szkoła otrzymała pamiątkową statuetkę. Gratulujemy dziewczynkow uddanego występu. Do występu dziewczyni przygotowywały: Beata Lisewska i Monika Tomczak. Artykuł zamieściły K. Ryczek i B. Lisewska.

 

Dnia 06.01.2019r. do dzieci z oddziału przedszkolnego kl "0" i "Stokrotki" przyjechał święty Mikołaj. Pociechy wspólnie zaśpiewały piosenki dla specjalnego gościa, a na koniec wręczyły  laurki w podziękowaniu za prezenty.  

 

 

W tym roku Mikołaj z pomocą rodziców zrobił nietypową niespodziankę uczniom klas I-III. 6 grudnia dzieci pojechały do kina na bajkę pt."Poczta św. Mikołaja". Było dużo radości i uśmiechów, każdy dostał przekąski oraz czapki św. Mikołaja. Uczniowie byli pod opieką J. Oliwy, B. Lisewskiej, K. Ryczek oraz W. Rauk. Artykuł zamieściła K. Ryczek

 

Naszą szkołę odwiedzili misjonarz oraz leśniczy z Poleskiego Parku Narodowego, którzy dzielili się swoimi ciekawymi doświadczeniami.

A tak ich wspominamy:

 

 

 

Artykuł zamieściła K. Ryczek

„Super klasa”

                Dnia 2018 listopada 2018r. uczniowie klasy III pod opieka K. Ryczek i L. Trochym udali się do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie w ramach konkursu „SUPER KLASA”. Dzieci poznały proces powstawania ozdób choinkowych oraz przygotowali swoją niepowtarzalną bombkę. Wszystkie wyglądały pięknie. Następnie udaliśmy się do Zbrojowni Rycerskiej w Sandomierzu, poznaliśmy historię miasta i wiele innych czekało nas niespodzianek. Pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną.