Dnia 06.01.2019r. do dzieci z oddziału przedszkolnego kl "0" i "Stokrotki" przyjechał święty Mikołaj. Pociechy wspólnie zaśpiewały piosenki dla specjalnego gościa, a na koniec wręczyły  laurki w podziękowaniu za prezenty.  

 

 

W tym roku Mikołaj z pomocą rodziców zrobił nietypową niespodziankę uczniom klas I-III. 6 grudnia dzieci pojechały do kina na bajkę pt."Poczta św. Mikołaja". Było dużo radości i uśmiechów, każdy dostał przekąski oraz czapki św. Mikołaja. Uczniowie byli pod opieką J. Oliwy, B. Lisewskiej, K. Ryczek oraz W. Rauk. Artykuł zamieściła K. Ryczek

 

Naszą szkołę odwiedzili misjonarz oraz leśniczy z Poleskiego Parku Narodowego, którzy dzielili się swoimi ciekawymi doświadczeniami.

A tak ich wspominamy:

 

 

 

Artykuł zamieściła K. Ryczek

„Super klasa”

                Dnia 2018 listopada 2018r. uczniowie klasy III pod opieka K. Ryczek i L. Trochym udali się do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie w ramach konkursu „SUPER KLASA”. Dzieci poznały proces powstawania ozdób choinkowych oraz przygotowali swoją niepowtarzalną bombkę. Wszystkie wyglądały pięknie. Następnie udaliśmy się do Zbrojowni Rycerskiej w Sandomierzu, poznaliśmy historię miasta i wiele innych czekało nas niespodzianek. Pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną.

 

BAL ANDRZEJKOWY

ACH, CO TO BYŁ ZA BAL….

Dzień 27.11.2018r. w Szkole Podstawowej w Sobianowicach był dniem roztańczonym.

Uczniowie klas 0-III oraz przedszkolaki z Przedszkola Stokrotka wspólnie bawili się na Andrzejkowym Balu Przebierańców. Każdy przebrany był za jakąś postać: były m.in. księżniczki, wróżki, strażacy, policjanci, batmani, a nawet kościotrupy. Wszyscy uczestnicy balu chętnie brali udział w organizowanych wróżbach, zabawach i konkursach.

Organizacją balu, wróżb i konkursów dla klas młodszych zajęły się panie: Katarzyna Ryczek, Beata Lisewska, Anna Białek i Marlena Poręba.

           

            W godzinach wieczornych swój Bal Andrzejkowy miały klasy IV-VIII. Starsza młodzież naszej szkoły również tanecznie spędzała czas wolny. Nie zabrakło także wróżb andrzejkowych, różnych konkursów i zabaw.

Organizatorem balu była opiekun SU pani Beata Lisewska przy wsparciu pana Krzysztofa Łysiaka.