POKAZ REKONSTRUKCJI

W dniu 14.11.18r. gościliśmy w naszej szkole grupę rekonstrukcyjną REKONSTRUKTO, która przedstawiła społeczności szkolnej pokaz rekonstrukcji „Ku Niepodległej”, w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pokaz bardzo podobał się uczniom, a niektórzy mieli nawet okazję brać udział w rekonstrukcji wydarzeń.

 

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie 2018", nad którą patronat objęła Para Prezydencka.

Organizatorem akcji w naszej placówce była polonistka-Agnieszka Skrzypek. Lekturą "Narodowego Czytania" na kulminację akcji we wrześniu było "Przedwiośnie".

Fragmenty tej powieści usłyszeliśmy w wykonaniu Pary Prezydenckiej, nauczycieli oraz uczniów szkoły.

 

 

alt

 

 

 

alt

Filharmonia Lubeslka w Sobianowicach

 W dniu 24.10.2018r. o godzinie 1200 odbył się koncert  "Wolna i niepodległa" w wykonaniu muzyków Filharminii Lubelskiej w 100-lecie Niepodległej Polski.

Opublikowały Beata Lisewska i Katarzyna Ryczek

 

Warsztaty z pierwszej pomocy

W dniu 23.10.2018 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy. Gościła u nas mieszkanka Gminy Wólka pani Wiktoria Samuła – kilkukrotna mistrzyni Polski w pływaniu. Przeprowadziła ona zajęcia, na których uczniowie klas 0- VIII ćwiczyli podstawowe czynności ratownicze. Mieliśmy także możliwość obejrzenia filmików z zawodów, w jakich brała udział pani Wiktoria. Serdecznie dziękujemy pani, za przeszkolenie nas i podzielenie się z nami swoimi przeżyciami.

 

Opublikowały: Beata Lisewska i Katarzyna Ryczek

 

 

ŚLUBOWANIE KLASY I

W dniu 17.10.2018r. w naszej szkole miała miejsce bardzo ważna uroczystość. Jedenastu uczniów z klasy I złożyło na Sztandar Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobianowicach uroczyste ślubowanie i zostali oni dzięki temu przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Gościem honorowym uroczystości był Wójt Gminy Wólka – Pan Edwin Gortat.

Pasowania pierwszoklasistów na uczniów dokonała Pani Dyrektor Lidia Trochym, natomiast Pan Wójt wręczył uczniom pamiątki tej uroczystości. Zanim nastąpił uroczysty Akt Ślubowania, pierwszoklasiści przedstawili Panu Wójtowi, swoim rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz kolegom program artystyczny połączony z recytacją wierszy, śpiewem piosenek w języku polskim i angielskim, odpowiedzią na szereg pytań dotyczących szkoły, gminy i kraju oraz zagadek. Z zadań wywiązali się pierwszorzędnie.

Uczniowie zostali również powitani przez kolegów z klasy II, od których otrzymali „szkolny niezbędnik” czyli ołówek, gumkę i czekoladę a także zapewnienie pomocy z ich strony.

Po części oficjalnej uroczystości miał miejsce słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Do uroczystości ślubowania uczniów przygotowała wychowawczyni Beata Lisewska

 

Opublikowały: Beata Lisewska i Katarzyna Ryczek