BAL ANDRZEJKOWY

ACH, CO TO BYŁ ZA BAL….

Dzień 27.11.2018r. w Szkole Podstawowej w Sobianowicach był dniem roztańczonym.

Uczniowie klas 0-III oraz przedszkolaki z Przedszkola Stokrotka wspólnie bawili się na Andrzejkowym Balu Przebierańców. Każdy przebrany był za jakąś postać: były m.in. księżniczki, wróżki, strażacy, policjanci, batmani, a nawet kościotrupy. Wszyscy uczestnicy balu chętnie brali udział w organizowanych wróżbach, zabawach i konkursach.

Organizacją balu, wróżb i konkursów dla klas młodszych zajęły się panie: Katarzyna Ryczek, Beata Lisewska, Anna Białek i Marlena Poręba.

           

            W godzinach wieczornych swój Bal Andrzejkowy miały klasy IV-VIII. Starsza młodzież naszej szkoły również tanecznie spędzała czas wolny. Nie zabrakło także wróżb andrzejkowych, różnych konkursów i zabaw.

Organizatorem balu była opiekun SU pani Beata Lisewska przy wsparciu pana Krzysztofa Łysiaka.

 

POKAZ REKONSTRUKCJI

W dniu 14.11.18r. gościliśmy w naszej szkole grupę rekonstrukcyjną REKONSTRUKTO, która przedstawiła społeczności szkolnej pokaz rekonstrukcji „Ku Niepodległej”, w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pokaz bardzo podobał się uczniom, a niektórzy mieli nawet okazję brać udział w rekonstrukcji wydarzeń.

 

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie 2018", nad którą patronat objęła Para Prezydencka.

Organizatorem akcji w naszej placówce była polonistka-Agnieszka Skrzypek. Lekturą "Narodowego Czytania" na kulminację akcji we wrześniu było "Przedwiośnie".

Fragmenty tej powieści usłyszeliśmy w wykonaniu Pary Prezydenckiej, nauczycieli oraz uczniów szkoły.

 

 

alt

 

 

 

alt

Filharmonia Lubeslka w Sobianowicach

 W dniu 24.10.2018r. o godzinie 1200 odbył się koncert  "Wolna i niepodległa" w wykonaniu muzyków Filharminii Lubelskiej w 100-lecie Niepodległej Polski.

Opublikowały Beata Lisewska i Katarzyna Ryczek

 

Warsztaty z pierwszej pomocy

W dniu 23.10.2018 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy. Gościła u nas mieszkanka Gminy Wólka pani Wiktoria Samuła – kilkukrotna mistrzyni Polski w pływaniu. Przeprowadziła ona zajęcia, na których uczniowie klas 0- VIII ćwiczyli podstawowe czynności ratownicze. Mieliśmy także możliwość obejrzenia filmików z zawodów, w jakich brała udział pani Wiktoria. Serdecznie dziękujemy pani, za przeszkolenie nas i podzielenie się z nami swoimi przeżyciami.

 

Opublikowały: Beata Lisewska i Katarzyna Ryczek