W dniu 22 stycznia 2018r. w naszej szkole uczniowie klasy drugiej zaprosili na uroczyste spotkanie swoje Drogie Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Dzieci zaprezentowały humorystyczny program artystyczny, w którym nie brakowało śpiewów, tańców i oczywiście gorących życzeń dla wyjątkowych gości. Uczniów do występu przygotowała wychowawczyni Aleksandra Różewska-Bober. W części drugiej spotkania na babcie i dziadków czekało mnóstwo niespodzianek, min. koncert na dzwonkach w wykonaniu wnucząt, upominki własnoręcznie wykonane przez dzieci, konkursy z nagrodami oraz słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców uczniów. I chociaż był to mroźny, zimowy dzień, dla zebranych gości stał się dniem szczęśliwości, powrotem do lat młodości, pełnym wzruszeń, radości i uśmiechu.

Na tę uroczystość został zaproszony również Wójt Gminy Wólka Pan Edwin Gortat, który wyraził duże uznanie dla występu dzieci oraz wdzięczność za pamięć i zaangażowanie w kultywowanie tradycji obchodów Dnia Babci i Dziadka w szkole.

1r2r3r4r

Z wielu prac wykonanych w naszej świetlicy pod bacznym okiem pani Katarzyny Ryczek i pani Beaty Lisewskiej w ramach gminnego konkursu „BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE” organizowanego przez świetlicę  Szkoły Podstawowej w Turce,       w gronie laureatów znaleźli się również nasi uczniowie.

Nagrodzeni to:

Alicja Żebrowska- II miejsce

Wyróżnienia:

Maja Flis

Lena Lewczyk

Weronika Guzowska

 

 

„ Wykształcenie to dobro,  którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.

W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi

życzymy Paniom i Panom dużo wytrwałości , sukcesów zawodowych,

jak również uśmiechu każdego dnia.”

Tymi słowami , z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 13 X 2017r. uczniowie ze świetlicy szkolnej  podczas uroczystego programu artystycznego, dziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud ich pracy.  Przygotowaniem programu zajęły się nauczycielki świetlicy: Beata Lisewska i Katarzyna Ryczek

 

 

             W dniu 26.09.2017r. w Szkole Podstawowej  w Sobianowicach odbyło się dla uczniów spotkanie z policjantem na temat: ,,Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły’’. Spotkanie przeprowadziła młodszy aspirant Aneta Malesa z Komisariatu Policji w Niemcach.

Serdecznie dziękujemy pani aspirant za ciekawą prelekcję J

Spotkanie zorganizowały :

Beata Lisewska i Katarzyna Ryczek

alt 

 

 

"Bystrzyckie Spotkania ze Sztuką”

W dniu 21 września 2017 roku o godz.10.00 uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Sobianowicach wzięli udział w Plenerze Artystycznym zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy.
Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:
Aleksandra Suszek, Natalia Skrobas , Mateusz Skrobas, Jagna Stachal. Opiekunem grupy była p.Monika Tomczak- nauczyciel plastyki.
Nasi uczniowie otrzymali wspaniałą statuetkę, nagrody i dyplomy. W szczególności gratulujemy
Jagnie Stachal, która zajęła III miejsce w konkursie ceramicznym.
Życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorom dziękujemy za profesjonalną organizację konkursu oraz miłą atmosferę.
Monika Tomczak