30 kwietnia uczniowie klas I-III wędrowały szlakami Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz zwiedzały Ośrodek Edukacyjno- Muzealny. Mimo niesprzyjającej pogody pojechaliśmy do Krasnobrodu.

 

W dniu 12.06.19r., w związku ze zbliżającymi się wakacjami i w trosce o ich bezpieczne spędzenie, gościliśmy w szkole studenta III roku Ratownictwa Medycznego – p. Bartosza Lisewskiego, który przypomniał nam zasady zachowania bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz uczył nas udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Ćwiczyliśmy m.in. umiejętność wykonywania opatrunków, tamowania krwotoków z nosa, wykonywania sztucznego oddychania i robienia masażu serca. Bardzo dziękujemy p. Bartkowi za pouczające zajęcia.

 

Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 27 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Bogatą część artystyczną  przygotowali uczniowie klasy III. Następnie rodzice wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu dzieci. Pociechy zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Po występach dzieci wręczyły rodzicom drobne upominki i zagrały "sto lat".  Na zakończenie obejrzeliśmy prezentację mulimedialną, skomponowaną przez Arka Masolaka, podczas której niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.

W dniu 22.05.2019r. uczniowie klas I-III prezentowali swoje umiejętności podczas szkolnego konkursu pięknego czytania. Wszyscy uczestnicy czytali bardzo ładnie. Wśród laureatów znaleźli się z klasy I: Angelika Wójcik (mistrz) i Łucja Osojca (wicemistrz); z klasy II: Hanna Józefaciuk (mistrz) i Lena Janus (wicemistrz); z klasy III: Antonina Stachal (mistrz) i Maciej Pawelec (wicemistrz). Gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie za rok.

Dzień 16.06.2019r. w Szkole Podstawowej w Sobianowicach był dniem kulinarnym. Wszyscy uczniowie od „0” do klasy VIII, już od samego rana, krzątali się przy wykonywaniu niepowtarzalnych dań na kiermasz zdrowego śniadania pod hasłem „Jedz owoce i warzywa”. Kiermasz poprzedzony był prezentacją multimedialną o zdrowych właściwościach owoców i warzyw. W menu pojawiły się m.in. zdrowe owocowe szaszłyki, koktajle, soki ze świeżo wyciśniętych owoców, sałatki owocowe i warzywne, pyszne kanapeczki. Klasą, która przygotowała najszerszą ofertę menu, okazała się klasa IV. Uzyskane podczas kiermaszu fundusze w kwocie 730 zł. zostały przekazane jako Dar Serca na potrzeby podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Organizacją akcji byli: opiekun SU – p. Beata Lisewska i nauczyciel przyrody – p. Jacek Kłoda.