23.06.2017 społeczność naszej szkoły zebrała się aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2016/2017. Zakończenie roku to czas podsumowania pracy uczniów, nauczycieli a także wysiłków rodziców. Prymusi uzyskali doprawdy imponujące wyniki. Najwyższe średnie - 5,8 - otrzymali w tym roku dwaj uczniowie: Antoni Żebrowski kl. V oraz Karol Działa klasa IV. Tuż za nimi uplasowało się czterech uczniów klasy VI: Agata Suszek, Patrycja Kołodyńska, Alan Flis i Paweł Majewski. Oprócz świadectwa z wyróznieniem, nagrody książkowej uczniowie ci otrzymują stypendium Dyrektora Szkoły. Uczniów i rodziców aktywnie uczestniczących w życiu szkoły Rada Pedagogiczna wyróżniła podziękowaniami i dyplomami.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom oświaty oraz rodzicom życzymy udanego wypoczynku.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!!!! :) :) :)

Joanna Niewęgłowska-Gomółka

W dniach 19 - 20 czerwca klasy IV - VI wzięły udział w wycieczce na Roztocze. Wjazd zorganizował pan Krzysztof Łysiak. Zwiedziliśmy przepiękne zakątki tej krainy geograficznej i dzięki panu Krzysiowi poznaliśmy fragmenty tragicznej historii związanej z regionem. Roztocze to wyjątkowy w skali kraju klimat i atmosfera: gęste lasy, rzadka zabudowa, cisza i kontakt z naturą. Wyjazd był czasem na odreagowanie, relaks, integrację, koleżeństwo i bliższe poznanie. Maszerowaliśmy wśród malowniczych pagórków i urzekających dolin rzek z kaskadami mini-wodospadów, karmiliśmy zmysły żywicznym zapachem lasów, a niektórym już udało się spróbować rosnących tu masowo czarnych jagód.

 

alt

alt

alt

 

Przeprawa przez jezioro pontonem to jedna z atrakcji, która rozpoczęliśmy poszukiwanie zabawę w podchody.

Znalezienie ukrytej skrzynki z pytaniami było sporym wyzwaniem, ale poradzilismy sobie rewelacyjnie.

altalt

Wieczorem cos dla duszy i ciała. Śpiewy, zabawy integracyjne przy ognisku oraz pieczenie kiełbasek.

alt

Już  nie możemy doczekać się kolejnego wypadu.

Joanna Niewęgłowska-Gomółka

W tegorocznej edycji konkursu THE BEST zwycięzcą został uczeń klasy VI Paweł Majewski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

alt

Pozostali uczestnicy otrzymali coś słodkiego na pocieszenie. Sponsorom dziękujemy za środki finansowe oraz nagrody rzeczowe.alt

Zapraszam do udziału w kolejnych edycjach Konkursu THE BEST - Joanna Niewęgłowska-Gomółka.

 

W mijającym roku szkolnym 2016/2017 odbyły się dwie edycje konkursu YOUNG EXPLORERS dla czytelników dwujęzycznego magazynu National Geographic Odkrywca. Organizatorem konkursu była pani Joanna Niewęgłowska-Gomółka. Laureatami zostali: Antoni Żebrowski (kl. V), Jakub Skrobowski (kl. V), Michał Jarosz (kl. V), Paweł Majewski (kl. VI) oraz Agata Suszek (kl. VI). Serdecznie gratulujemy wiedzy i samozaparcia.

alt

Panie Andrzeju zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym. Miejsca na podium dużo :)

Zapraszamy też uczniów obecnej klasy IV do udziału.

Joanna Niewęgłowska-Gomółlka

W dniu 29.05.2017 gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Biura Praw Pacjenta, panią Olgę Kozioł, która przeprowadziła zajęcia poh hasłem PRAWA PACJENTA - A CO TO TAKIEGO? W bibliotece szkolnej na pamiątkę pozostały książki i audiobooki pt. "Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko" autorstwa Grzegorza Kasdepke. Zachęcamy do lektury zabawnych przygód bohaterów - bliźniaków Kuby i Buby, którzy w przystępny sposób wyjaśniają dlaczego warto słuchać wskazówek lekarza, do kogo zwrócić się o pomoc, kiedy ktoś bliski zachoruje, czym jest tajemnica lekarska, a także co można, a czego nie wolno robić w szpitalu.

Na ręce pani Olgi składamy podziękowania za ciekawe i pouczające warsztaty. alt

alt

 

Szkoła również otrzymała stosowny dokument.

alt

 

Pani Joannie Niewęgłowskiej-Gomółka dziękujemy za zorganizowanie spotkania.

Joanna Niewęgłowska-Gomółka

 

W maju w naszej szkole odbyły się konkursy zorganizowane przez polonistkę p. Agnieszkę Skrzypek.

 

W konkursie ortograficznym I miejsce zajęła  Patrycja Kołodyńska (kl.VI), II miejsce Antoni Żebrowski (kl.V),a III - Karol Działa (kl.IV).

 

alt

 

 

W konkursie kaligraficznym, ze względu na umiejętności i predyspozycje, brało udział tylko dwóch uczniów. I tak:

Karol Działa zajął I miejsce, a drugie przypadło Antoniemu Żebrowskiemu.

 

alt

27 kwietnia w naszej szkole miał miejsce Konkurs na przebranie za postać literacką 

zorganizowany przez p. Agnieszkę Skrzypek, która uczy języka polskiego. 

Pierwsze miejsce zajęli ex aequo: Agata Suszek z kl.VI oraz Antoni Kuna z zerówki.

Drugie miejsce należy do Aleksandry Wojteczko z kl. II.

Trzecie miejsce uzyskała Hanna Józefaciuk z zerówki.

Gratulujemy!

 

alt

 

 

 

alt

 

 

 

alt

♥ W roku szkolnym 2016/17 Samorząd Uczniowski przeprowadził kilka akcji charytatywnych:

 

 

♦Akcja " Szkoło-pomóż i Ty" polegająca na rozprowadzaniu w szkole kalendarzyków z nadrukami edukacyjnymi pozwoliła zgromadzić fundusze na leczenie dzieci chorych.

 

♦W akcji "Góra Grosza" również zbierane były pieniążki przeznaczone następnie na pomoc dzieciom niepełnosprawnym.

 

♦Kolejną inicjatywą przeprowadzoną w celu zebrania środków na Lubelskie Hospicjum Małego Księcia był kiermasz rzeczy używanych.

W dniu 24 kwietnia pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział Gminnym Turnieju Sportowo-Językowym SMART & Fit. W skład reprezentacji weszli Antoni Żebrowki uczeń klasy V, Patrycja Kołodyńska, Agata Suszek, Paweł Majewski oraz Alan Flis uczniowie klasyVI. Do konkursu uczniów przygotowywała pani Joanna Niewęgłowska-Gomółka.

Podobnie jak w roku ubiegłym nasza wspaniała piatka stanęła na najwyższym podium, zdobywając pierwsze miejsce w obu kategoriach. Tak więc w zdrowym ciele zdrowy duch ..... i świeży umysł :) :) :) Gratulujemy i bardzo sie cieszymy. Życzymy jak zawsze dalszych sukcesów.

alt   alt      alt              alt

alt  alt

Konkurencje były róznorodne i wymagające sporej sprawności. Zadania językowe również challenging.

alt alt

Bezcenny uścisk dłoni organizatorów turnieju i pamiatkowe foty.

 Joanna Niewęgłowska-Gomółka

 

 dniu 06.03.2017r do naszej szkoły przybyli mistrzowie pszczelarstwa z pasieki Boża Iskierka.
Opowiedzieli nam o życiu i pracy pszczół w pasiece dawniej i dziś. Przybliżyli fascynujący świat pszczół ich zwyczaje oraz drogę od kwiatka do miodu.
Dużą atrakcją był szklany ul, dzięki któremu dzieci (z pomocą lupy) mogły zobaczyć jak mieszkają pszczoły.
Kolejną atrakcją była degustacja nektaru oraz miodu a także samodzielne wykonywanie świeczek z wosku pszczelego. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy, pałeczki do nabierania miodu, próbki miodu oraz własnoręcznie wykonane świeczki. Bardzo dziękujemy za tak kształcące i ciekawe zajęcia.

 

 

alt

alt

alt

alt

 Joanna Niewęgłowska-Gomółka

 

W listopadzie uczniowie klas starszych szkoły mieli możliwość oglądania przedstawienia teatralnego pt. "Chodź na słówko". Wydarzenie miało miejsce w szkole i było możliwe dzięki połączeniu internetowemu z teatrem w Gdańsku. Następnego dnia wszyscy mogli ocenić widowisko pisząc recenzję spektaklu:)

W związku z przeprowadzoną przez Samorząd Uczniowski akcją 6 grudnia uczniowie naszej szkoły wyglądali tak, jak na zdjęciu poniżej. W zamian za to nie byli pytani przez nauczycieli :)

 

alt

♥W listopadzie Samorząd Uczniowski zorganizował dla całej szkoły apel na temat PRAW DZIECKA. Podczas prelekcji połączonej z wyświetlaniem filmu uczniowie szkoły przypomnieli sobie własne prawa...ale i obowiązki.

 

alt

 

 

alt

 

 

♥W związku z akcją "Śniadanie daje moc" Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów szkoły film na temat konieczności spożywania śniadania i produktów, jakie powinniśmy jeść rano. Następnie wszyscy wysłuchali prelekcji pielęgniarki szkolnej. Na końcu miała miejsce degustacja dań przygotowanych przez wszystkich uczniów szkoły.

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

 

Święta tuż tuż więc i przygotowania rozpoczęte. W tym roku uczniowie klasy V postanowili udekrować choinkę klasową bombkami wykonanymi własnorecznie. Aby poznać tajniki techniki decoupage na zajęcia zaprosiliśmy eksperta - panią Agnieszkę Król (mamę Maćka). Pod czujnym okiem naszej pani instruktor dokonaliśmy czegoś co przeszło nasze oczekiwania. alt

alt

Praca wre.... Pełne zaangażowanie.

alt

Powoli widać efekty. Niektórzy podejmują wyzwanie i robią drugą ozdobę.

alt

alt

Efekt końcowy imponujący.

alt

Duża radość i równie duża satysfakcja.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Agnieszcze za przyjęcie zaproszenia,

poświęcony czas, energię i dzielenie się pasją.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom, koleżankom i kolegom, rodzicom i przyjaciołom szkoły życzymy

SPOKOJNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

                                                                                               Uczniowie i wychowawczyni kl. V

 

 

Mikołaj odwiedził już klasę V. Niespodzianka spwodowała wiele radości, o czym świadczą uśmiechy na twarzach. Wygląda na to, że wszyscy byli bardzo grzeczni w tym roku a prezenty bardzo przypadły obdarowanym do gustu.

Dziękujemy Mikołajowi i pomocnikom za twórcze pomysły.

 

alt

Joanna Niewęgłowska-Gomółka

Część uczniów klas IV - VI postanowiła rozwijać swoje zainteresowania oraz poszerzać wiedzę zakładając prenumeratę dwujęzycznego czasopisma NATIONAL GEOGRAPHIC ODKRYWCA.

Życzymy miłej lektury i obiecujemy konkursy nawiązujące do treści zawartych w magazynie.

alt

 

  alt                 

Uczniowie klasy V upamiętnili obchody 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystym apelem.

Spotkanie miało na celu przypomnienie całej społeczności szkolnej, trudnej drogi jaką przebył nasz kraj by wreszcie po 123 latach wyzwolić się z kajdan niewoli. Mamy nadzieję, że ta lekcja historii zapisze się w pamięci słuchaczy i sprawi, że będą potrafili doceniać fakt, że mogą żyć w WOLNEJ POLSCE.

alt

 

alt

 

14 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pierwszym etapie ogólnopolskiego konkursu polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień", natomiast 15 listopada miał miejsce pierwszy etap konkursu "Z poprawną ortografią na co dzień". 

21 października Maciej Król z klasy V reprezentował naszą szkołę w pierwszym etapie konkursu "Festiwal Słowa i Obrazu", który był organizowany w Gimnazjum nr 5 w Lublinie. Gratulujemy udanego występu!!!

 

alt