25 stycznia 2018 odbył się w naszej szkole finał szkolnego konkursu wiedzy o mitologii pt. „Czy znasz mity greckie?”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V, VI i VII. Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do zainteresowań kulturą starożytnej Grecji a szczególnie wierzeniami starożytnych Greków oraz wpływem tej kultury na współczesną kulturę a głównie literaturę.

W pierwszym etapie wyłoniono 4 konkursowe drużyny (2 drużyny z klasy V, 1 drużyna z klasy VI oraz 1 drużyna z klasy VII). Następnie uczniowie wykonali w swojej grupie plakaty o tematyce mitologicznej. Drugi etap konkursu „Czy znasz mity greckie?” odbył się 25 stycznia 2018 r. W tym dniu drużyny przystąpiły do turnieju wiedzy polegającym na rozwiązaniu testu z zakresu znajomości mitologii greckiej. Można w nim było uzyskać maksymalnie 61 pkt. Następnie drużyny wytypowały po jednym przedstawicielu i odbył się indywidualny pojedynek.

Z podsumowania punktów za plakat, test drużynowy i turniej indywidualny uzyskano wynik dla najlepszej drużyny oraz w turnieju indywidualnym dla najlepszych uczniów. Drużyną, która wygrała, czyli uzyskała największą ilość punktów (tj.: 71 pkt.) została drużyna klasy VI w składzie: Michał Jarosz, Wiktoria Dąbek, Antek Żebrowski, Piotrek Borsuk i Kuba Skrobowski. Uzyskali oni 43 pkt. za test grupowy, 6 pkt. za plakat i 22 pkt. zdobył Michał Jarosz w turnieju indywidualnym. Oprócz Michała w turnieju indywidualnym Karol Działa z klasy V zdobył 14 pkt. Dodatkowo wyróżniono drużynę Jagny Stachal za 63 punkty uzyskane za wszystkie konkurencje w grupie i najlepszy plakat (10 pkt.). W drużynie tej byli: Jagna Stachal, Ola Suszek i Mateusz Skrobas.

Nagrodami w konkursie są oceny z języka polskiego, historii i plastyki a uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów w zmaganiach drużynowych otrzymali nagrody książkowe w postaci „Mitologii” Jana Parandowskiego.

W szkolnym jury zasiedli: Pani Dyrektor Lidia Trochym, Pani Agnieszka Skrzypek, Pani Monika Tomczak i Pan Jacek Kłoda, który konkurs organizował. Scenografię do konkursu wykonała Pani Monika Tomczak. Imprezę uświetnili uczniowie klasy IV, którzy przywdzieli stroje bogów greckich: Kuba Bociarn jako Zeus, Łucja Wolska jako Hera, Zuzia Rycerz jako Afrodyta, Weronika Guzowska jako Demeter, Basia Pawelec jako Atena, Paweł Szmit jako Apollo i Patryk Żydek jako Hermes. Przebrania były bardzo efektowne! Poczuliśmy się wszyscy naprawdę jak na boskim Olimpie.

Gratuluję wygranym! Dziękuję wszystkim za udział a szczególne podziękowania składam nauczycielom, którzy pomogli w organizacji i w przeprowadzeniu konkursu! Zachęcam uczniów do udziału w innych konkursach bibliotecznych organizowanych dla uczniów każdej z klas.

Jacek Kłoda, nauczyciel – bibliotekarz w SP w Sobianowicach

Poniższy link zawiera foforealcję z konkursu do obejrzenia której serdecznie zachęcam - Joanna Niewęgłowska-Gomółka

https://animoto.com/play/4NLl5yPMVDeh11mNxBsR0Q

alt

W roku ubiegłym w naszej szkole gościliśmy pasjonatów Bożej Iskierki, którzy w barwny sposób opowiadali nam o życiu i zwyczajach pszczół. 26 stycznia bieżącego roku mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych pod hasłem "Fascynujące życie mrówek". Podobnie jak w roku ubiegłym warsztaty były niezwykle interesujące i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tych maleńkich istot. W linku fotorelacja ze spotkania. Zapraszam do obejrzenia - Joanna Niewęgłowska-Gomółka.

https://animoto.com/play/9sk8h0iFI0ZTIfLyIeMISA

 

alt

 

W bieżącym roku szkolnym pani pedagog - Izabela Świętochowska prowadzi coaching klasowy w uczniami klasy VI. Jest to cykl zajęć pod hasłem Edukacja Skoncentrowana na Roziwązaniach. W dniu 25.01.2018 uczniowie świętowali pierwszy drobny sukces. Wychowawczyni zadbała o środki finansowe na poczęstunek, sprzedając makulaturę skrzętnie zbieraną przez panią Anię i panią Bożenkę. Wraz z uczniami radość dzieliły pani pedagog oraz wychowawczyni. Nie pozostaje nic innego jak życzyć uczniom całej klasy wytrwałości w dążeniu do stawianych sobie celów.

Poniżej krótka fotorelacja:

https://animoto.com/play/aQyirCyuQl1gStzt8sS2iQ

Jeśli łacze nie zadziała prosze skopiować link do przeglądarki :)

alt

W dniu 16.01.2018 pani Joanna Niewęgłowska-Gomółka przeprowadziła zajęcia otwarte dla nauczycieli. Lekcja obyła sie w klasie VI i był to język angielski. Celem zajęć było zaprezentowanie goszczącym nauczycielom ciekawych form, z którymi powtórzenie wiadomości może być przyjemne a nawet zabawne. Propozycje z powodzeniem można wykorzystać na innych przedmiotach i uatrakcyjnić prawie każdą lekcję. Poniżej znajduje sie fotorelacja z zajęć. Zachecam do obejrzenia.

https://animoto.com/play/bPsybR2BwXPUESsInqL03Q

Jeśli łącze nie zadziała proszę skopiować link do przeglądarki :)

alt

alt

W dniu 19.01.2018 na lekcję otwartą zostali zaproszeni rodzice uczniów klasy VI. Była to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby "zobaczyć swoje dziecko w akcji" :) :) Niestety jedynie państwo Żebrowscy skorzystali z zaproszenia. Zajęcia były bardzo udane, a obecni rodzice bardzo chętnie włączyli się w niektóre proponowane przez prowadzącą ćwiczenia. Dziękujemy Państu za przybycie i aktywny udział. Na lekcji gościliśmy też panią dyrektor i panią Kasię Ryczek, które nie mogły przybyć na zajęcia wtorkowe. Dziękujemy za udział.

Krótki filmik w linku.

https://animoto.com/play/uHtCnFR0SmBl1tgC7mzrqg

 

alt