Znowu nadszedł wrzesień. 3.09.2018 r. rozpoczął się nowy rok szkolny.

8.09. odbyło się ogólnopolskie czytanie "Przedwiośnia" Żeromskiego, w którym wzięli udział również uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

9.09. w Pliszczynie obchodziliśmy tradycyjne dożynki gminne, na których obok wieńców dożynkowych zaprezentowały się wszystkie szkoły z terenu gminy Wólka. Na placu przyklasztornym Ks. Sercanów znalazło się nasze stoisko, przygotowane przez p. Monikę Tomczak i p. Jacka Kłodę. Na scenie wystąpiła niezawodna Zuzia. Po tej imprezie zaczęła się zwykła codzienna praca, układanie planów, diagnozy i systematyczna nauka. A lato było piękne tego roku.

 

 

alt

 

 

alt

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

10.06.18 w Turce na osiedlu Borek odbył się piknik historyczny. Obok grup rekonstrukcyjnych z Lublina i Zawieprzyc prezentowały się szkoły z trerenu gminy Wólka i Lublina. Naszą szkołę reprezentowały: Ala Wojteczko oraz Łucja Wolska i Basia Pawelec. Nasze uczennice wystąpiły w tańcu nowoczesnym.

 

.alt

 

alt

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

12.06.18 odbyła się wycieczka uczniów klas IV - VII do Lublina. Po drodze młodzież zatrzymała się w Pliszczynie. Główny punt programu to zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej. W skansenie uczniowie obejrzeli stodoły, chaty, kuźnię, studnię, miasteczko, kościółek.Potem był przystanek "Niepodległość" na placu Litewskim. Po wizycie w restauracji McDonalds wszyscy zadowoleni wrócili do Sobianowic.

 

alt 

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

alt

 

 

alt

Dnia 19 czerwca 2018r. w klasie trzeciej odbył się Dzień Rodziny. Na uroczystość przybyli Rodzice, Rodzeństwo trzecioklasistów oraz zaproszeni goście: wójt gminy Wólka- pan Edwin Gortat i dyrektor szkoły- pani Lidia Trochym. Uczniowie w krótkim i zabawanym montażu słowno-muzycznym, podziękowali Rodzicom za miłość i opiekę. Następnie wręczyli Opikunom certyfikaty: SUPER MAMY, SUPER TATY. Certyfikatem zostali też obdarowani, ku wielkiemu zaskoczeniu, pan wójt i pani dyrektor. Kolejnym punktem spotkania były konkursy, w których wzięli udział zarówno rodzice, jak i dzieci. Zabawy i śmiechu było dużo, a wspólnie zjedzone lody zakończyły to wyjątkowe spotkanie przygotowane przez trzecioklasistów i wychowawczynię panią Martę Dzikoń- Dziurę. 

Opracowanie tekstu: Marta Dzikoń- Dziura

Zdjęcia wykonała Beata Lisewska a zamieściła Katarzyna Ryczek

 

W drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klas I-III brali udział w programie "Zajęcia programowania w klasach I-III szkoły podstawowej w środowisku SCRATCH" w ramach projektu "Razem odkryjmy świat programowania" współfinansowanego przez Unię Europejską. Zajęcia odbywały się raz, w różnych dniach tygodnia:

-uczniowie klasy I- czwartek

-uczniowie klasy II- poniedziałek i piątek

- uczniowie klasy III- środa

z wykorzystaniem pracowni komputerowej. Z uczniami pracowały panie: Jolanta Oliwa, Lidia Trochym, Aleksandra Różewska-Bober i Marta Dzikoń-Dziura. W kwietniu do zajęć dołączył trener programowania. Uczniowie zdobyli wiadomości dotyczące tworzenia gier i aplikacji w programie SCRATCH. 14 maja 2018r. wszyscy uczniowie uczestniczyli w wykładzie młodych informatyków na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, podczas którego brali aktywny udział w programowaniu robotów. Mamy nadzieję, że zajęcia te rozbudziły u uczniów zainteresowania informatyczne i zachęciły ich do rozwijania swoich pasji. 

Opracowała i wykonała zdjęcia: Marta Dzikoń- Dziura

Artykuł zamieściła: Katarzyna Ryczek

https://animoto.com/play/9gIozHn7jdhgZwF0Gh7G1w