We środę - 29 stycznia 2020 roku - w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sobianowicach pojawił się wyjątkowy gość, a mianowicie Cyrk "FOCUS". Artyści cyrkowi zabawiali uczniów różnymi sztuczkami z użyciem takich przyborów, jak: kręgle, maczugi, koła hula-hop, miecze i inne. Do występów zapraszali uczniów z różnych klas oraz nauczycieli. Były momenty bardzo wesołe, z udziałem przesympatycznego klowna oraz chwile mrożące krew w żyłach, np. skoki akrobaty na ostrza mieczy. Widzowie mieli też okazję obejrzeć zwierzęta, które występują w tym cyrku. Najwięcej sympatii wzbudził królik i pudel, z którymi dzieciaki nie chciały się rozstać. Bardzo szybko i dynamicznie minął czas występu cyrku "FOCUS", ale artyści obiecali ponowną wizytę u dzieci w Sobianowicach.

alt

alt

alt

alt

alt

 

alt

We wtorek 28 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej w Sobianowicach odbył się Bal Karnawałowy. Zabawa została rozpoczęta o godzinie 12.00 przez uczniów klas I - III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Po obiedzie do tańczących dołączyły przedszkolaki z przedszkola "Stokrotka". Wszystkie dzieci bawiły się przy muzyce mechanicznej w szkolnej sali gimnastycznej, której wystrojem zajął się Samorząd Uczniowski pod opieką panów Jacka Kłody i Krzysztofa Łysiaka. W trakcie zabawy serwowany był poczęstunek w postaci pysznych kanapek i soku. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały wychowawczynie, które też włączały się do zabawy. Swój bal uczniowie z klas młodszych zakończyli bardzo zadowoleni, ale i zmęczeni o godzinie 14.30. Uczniowie klas IV - VIII mieli w tym samym dniu dyskotekę karnawałową, która rozpoczęła się o 15.00. i trwała do 18.30. Wszyscy wspólnie orzekli, że Karnawał to czas wspaniałej zabawy.

alt

alt

 

alt

alt

 

 

17 lutego 2020 roku uczniowie klasy I Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Sobianowicach otrzymali certyfikaty Akademii Bezpiecznego Puchatka. Wcześniej pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią- panią Martą Dzikoń-Dziurą - uczestniczyli w zajęciach promujących bezpieczeństwo w szkole i w domu oraz w ruchu drogowym. Spotykali się z policjantami i zdobywali wiedzę na temat m. in. bezpiecznych ferii zimowych, rozwiązywali testy oraz tworzyli plakaty i prace plastyczne dotyczące bezpieczeństwa. Certyfikaty motywują Piewszaków do bezpiecznej pracy i zabawy w szkole oraz poza nią.

alt

 

We wtorek - 11 lutego 2020 roku - w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sobianowicach zakończono akcję charytatywną "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Akcja ta została zorganizowana przez sztab nr 49 w Sobianowicach i przeprowadzona w dniach 15 listopada 2019 r. - 16 grudnia 2019 r. W tym czasie uczniowie przynosili do szkoły dary materialne dla osób potrzebujących. Zbieraniem i sortowaniem darów zajmowali się wolontariusze pod opieką szefa sztabu - pani Marty Dzikoń-Dziury. Do wolontariatu akcji PDPZ czynnie włączyli się uczniowie z klas VII i V oraz pracownicy obsługi ZSP. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców udało się zebrać dary, które zostały przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej w gminie Wólka. Najwięcej darów podarował uczeń klasy II - Alan Sternik. Z darów tych zostały przygotowane paczki dla wielu rodzin i osób samotnych z obszaru gminy Wólka. W podziękowaniu za pracę na rzecz akcji PDPZ szef sztabu nr 49 przy ZSP w Sobianowicach - pani Marta Dzikoń-Dziura wręczyła wolontariuszom pamiątkowe dyplomy. Wśród nich znaleźli się: nauczyciele (Katarzyna Ryczek, Anna Białek, Beata Lisewska), panie woźne (Anna Pasek i Bożena Kuna) i uczennice (Oliwia Żydek, Aleksandra Suszek, Alicja Żebrowska, Maja Flis). Szef sztabu nr 49 podziękował wszystkim za współpracę i zachęcił do wzięcia udziału w przyszłym roku.

alt

 

alt     

 alt

alt