Spotkanie z „Przyjaciółmi z Bullerbyn”

W dniu 18.12.2019r. uczniowie klas I-II-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sobianowicach, wraz z wychowawczyniami, udali się na wycieczkę do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na imprezę edukacyjną
pt. ”Przyjaciele z Bullerbyn” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że przyjaźń i przyjaciele są bardzo ważni w naszym życiu, bez względu na wiek.

 

Zbiórka na rzecz Lubelskiego Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych

W pażdzierniku 2019 klasa IV wraz z wychowawczynią zorganizowała zbiórkę na rzecz Schroniska Zwierząt Bezdomnych w Lublinie.

Pod koniec października został zorganizowany apel, na którym można było uzyskać dokładne informacje na temat tego, czego potrzebują zwierzęta ze schroniska, gdzie należy przynosić rzeczy oraz kiedy akcja będzie przeprowadzona.

Zarówno uczniowie klas młodszych, jak i ich starsi koledzy i koleżanki z klas 4-8 spisali się na medal – zebraliśmy ogromne ilości karmy dla psów i kotów, koce, legowiska, smycze, miski oraz zabawki dla zwierząt. Przyniesione rzeczy zostały posegregowane, zapakowane i w grudniu przewiezione do placówki.

Szkoła otrzymała także podziękowanie od stowarzyszenia, ale największą radość sprawiła nam możliwość pomocy potrzebującym zwierzakom.

Przeprowadzeniem całej akcji zajęły się: Katarzyna Ryczek i Beata Lisewska.

 

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

W dniu 24 września 2019r. przedszkolaki z przedszkola „Stokrotka”, „zerówka” oraz uczniowie z klas I-VIII spotkali się w Szkole Podstawowej w Sobianowicach z policjantami. Naszymi gośćmi byli aspirant Aneta Malesa i młodszy aspirant Tomasz Petela z Komisariatu Policji w Niemcach.

Nasi mundurowi, jak w każdym roku szkolnym, przypomnieli nam o zasadach zachowania bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły, w szkole i w domu. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prelekcji, chętnie zgłaszali swoje pytania oraz uczestniczyli w dyskusji.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do nas za rok. Spotkanie zorganizowała Beata Lisewska.

 

 

 

Drodzy państwo w dniu 30.01.2020 (czwartek) w naszej szkole odbędzie się magiczna lekcja chemii, którą prowadzą specjaliści firmy LABOCIAKI. Mieliśmy już przyjemność współpracować z tym zespołem przy okazji warsztatów o pszczołach oraz mrówkach. Dzieci były zachwycone a same warsztaty byłby niezmiernie ciekawe i bardzo pouczające.

Poziom zajęć dostosowany jest do poziomu odbiorców, dlatego w pokazach mogą uczestniczyć zarówno dzieci młodsze jak i nasza młodzież. Zajęcia będą odbywać się z podziałem na grupy. Poniżej znajduje się proponowany podział (może on ulec drobnym modyfikacjom ze względu na ilośc wpłat):

9.00 – 9.45 zerówka i Stokrotka

10.05 – 10.50 klasy I, II i III

11.10 – 11.55 klasy IV i V

12.00 – 12.45 klasy VI, VII i VIII

Koszt takiej lekcji to tylko 12 zł od ucznia. Bardzo proszę o przemyślenie tej propozycji. Oczywiście udział dziecka w pokazach wymaga także państwa pisemnej zgody. Zgody zostaną dzieciom rozdane w poniedziałek po feriach. Proszę o natychmiastowe podpisanie i zwrot wraz z opłatą (najlepiej na następny dzień, czyli wtorek).

Pozdrawiam i życzę bezpiecznego wypoczynku Joanna Niewęgłowska-Gomółka