Wycieczka nad morze

 

   Ferie się skończyły,nauka znowu zaczęła, ale to nie koniec atrakcji. P. Krzystof Łysiak zorganizował wycieczkę na Wybrzeże. Wyjechaliśmy rankiem 12 marca z Sobianowic autokarem do Lublina, a tam przesieliśmy się do pociągu do Warszawy. Potem była przesiadka do Gdańska i wreszcie po 15.00 znależliśmy się w hostelu na brzegu Motławy. Z okien tego budynku widać było wyspę " Ołowiankę" i diabelski młyn. Po krótkim wypoczynku wyruszyliśmy z panią przewodniczką zwiedzać Stare Miasto. Oglądaliśmy Żuraw, ulicę Mariacką, Bazylikę Mariacką, Arsenał, Złotą Bramę, Dwór Artusa i oczywiście Neptuna.

   Drugiego dnia pojechaliśmy autokarem przed Pomnik Stoczniowców i bramę Stoczni Gdańskiej. Wysłuchaliśmy opowieści o wydarzeniach 1970 i 1980 r. w Gdańsku.

Potem wyruszyliśmy do Sopotu na ulicę Monte Cassino, na slynne molo i na plażę. Wyszło słoneczko i zbieraliśmy muszelki.Później zatrzymaliśmy się w Oliwie - wysłuchaliśmy koncertu organowego w katedrze i wędrowaliśmy po parku oliwskim. Następnie udaliśmy się do Gdyni na Skwer Kościuszki. Zwiedziliśmy statek " Dar Pomorza" i kupiliśmy pamiątki.

   Trzeciego dnia pojechaliśmy na Hel. Tam zwiedziliśmy z panem przewodnikiem Muzeum Obrony Wybrzeża, a potem pojechaliśmy do fokarium, żeby zobaczyć, jak karmią foki szare. Potem wróciliśmy do Gdańska i z dworca pojechaliśmy pendolino do Warszawy, a potem do Lublina. Po północy z naszymi opiekunami: P.Krzysiem, P. Kasią, P. Elą i P. Andrzejem wróciliśmy do Sobianowic. Wycieczka udała się fantastycznie, pogoda dopisała.

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

 

 

 

 

Nareszcie ferie !

 

11 lutego wyjechaliśmy na basen do Wólki Rokickiej. Już od października 2018 r. spędzamy poniedziałkowe popołudnia na pływalni. Wyjazd na basen zorganizował P. Krzysztof Łysiak. Nasze ferie zimowe zaczęły się bardzo przyjemnie. 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

Kończy się pierwszy semestr, zaczyna drugi

  

Za nami pięć miesięcy wytężonej nauki. Pora na podsumowania, oceny, zebrania. Najlepsi uczniowie otrzymują pochwały i nagrody. Agata i Patrycja z klasy VIII zwyciężyły w konkursie historycznym, a młodzież  klasy V okazała się bezkonkurencyjna w konkursie na najlepiej przebraną postać literacką. Zuzia, Zosia, Kuba, Patryk i Norbert wyglądali rewelacyjnie! Po ciężkiej pracy uczniowie zasłużyli na odpoczynek.     6 lutego odbyła się tradycyjna duskoteka karnawałowa, po raz pierwszy w nowej sali gimnastycznej. Na koniec zabawy Agata wymyśliła wesołe zawody.Wszyscy doskonale się bawili.

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

Jaś i Małgosia na tropie!

 

  Uczniowie klasy IV wyruszyli śladami Jasia i Małgosi, by przestrzec młodzież przed alkoholem. Od 27 listopada 2018 r. do 24 stycznia 2019 r. realizowali profilaktyczny Program Domowych Detektywów. Uczyli się, jak nie dać się namówić do picia piwa, jak nie ulec reklamie alkoholu, jak radzić sobie ze stresem i kłopotami. Czytali komiksy, dyskutowali, wykonywali zadania " Tu i teraz", rozmawiali z rodzicami. 24 stycznia zaprosili gości i rodziców na " Wieczór Jasia i Małgosi", na którym opowiedzieli o swojej pracy, zaprezentowali prezentacje multimedialne i plakaty, przeprowadzili ankietę " Alkohol a wypadki drogowe", zaproponowali zabawy, a na końcu słodki poczęstunek. Rodzice pracowali ze swoimi pociechami nad zadaniami " Tu i teraz", obejrzeli wystawę rodzinną " Moja kochana babcia, mój kochany dziadzio" i inne projekty, w tym " Kapsułę czasu". Uroczystość uświetniła obecność P. Dyrektor Lidii Trochym i P. Izabeli Świętochowskiej.

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt