Z okazji EUROPEJSKIGO DNIA JĘZYKÓW

uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobianowicach zapraszam do świętowania.

W programie:

- konkurs SYMBOLE EUROPY w 3Ddla klas IV – VI

- rozgrywki językowe dla klasy VI na platformie KAHOOT
- wyzwanie językowe LANGUAGE CHALLENGEdla klas VII i VIII

 

Prace do konkursu Symbole Europy składamy do pokoju nauczycielskiego podpisane imieniem, nazwiskiem oraz klasą (prace wykonujemy indywidualnie, czyli 1 praca - 1 osoba) w terminie do 25 września 2019. Każda praca spełniająca warunki będzie nagrodzona oceną z j. angielskiego.


Uczniowie kl. VI chcący wziąć udział w rozgrywkach językowych na platformie KAHOOT zgłaszają się do nauczyciela języka angielskiego – Joanny Niewęgłowskiej - Gomółka. Warunkiem wzięcia udziału w zmaganiach jest posiadanie smartfona z dostępem do internetu. Rozgrywki będą miały miejsce w czwartek 26.09.2019 o godz. 13.45. Drobne upominki dla trzech osób z najwyższym wynikiem.

 

Chętni uczniowie kl. VII i VIII mogą wziąć udział w wyzwaniu językowym pod warunkiem posiadania telefonu z wgranym czytnikiem kodów QR. Wyzwanie odbywać się będzie w czwartek 26.09.2019 o godz. 11.10. Oceny celujące dla uczniów z wynikiem przynajmniej 80%, oceny bardzo dobre za wynik min. 70%. Chętni uczniowie zgłaszają się do nauczyciela języka angielskiego.

Zapraszam Joanna Niewęgłowska-Gomółka

Rajd i biwak

 

   Co roku p. K. Łysiak organizuje rajdy rowerowe. W tym roku  pojechaliśmy  do Białki Parczewskiej, gdzie spędziliśmy  dwa dni na biwaku nad pięknym i czystym jeziorem. Oprócz uczniów z kl. V- VIII z Sobianowic uczestniczyła  w tym rajdzie młodzież z kl. VIII i z OSP w Świdniku.  Pierwszego dnia przejechaliśmy Lasy Parczewskie i tam zobaczyliśmy wiele pomników ku czci partyzantów z powstania styczniowego, II wojny światowej i podziemia niepodległościowego po 1945 r. P. Łysiak opowiadał o ich walkach i ludziach różnej narodowości ukrywających się w tych lasach. W Białce zatrzymaliśmy się w domkach i zwiedzaliśmy okolicę. Woda w jeziorze była ciepła, a pogoda sprzyjała biwakowaniu. Nie obyło się bez ogniska.

   Drugiego dnia pojechaliśmy do Sosnowicy, gdzie p. przewodniczka pokazała nam cerkiew i kościół, a także dąb " Tadeusz" i punkt widokowy na tę krainę lasów, jezior i bagien. Widzieliśmy również budynek, w którym niegdyś przebywał Tadeusz Kościuszko. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Za tempo przejazdu pochwalił nas p. K. Łysiak. Młodzieżą opiekowali się nauczyciele: p.E. Rola,p. A. Rozmus i rodzice: p. Wolski i p. Pawelec. Impreza okazała się nadzwyczaj udana,  a młodzież zachowywała się znakomicie.

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

Minął maj

   

    Maj zaczął się od świętowania, ale zaraz potem zaczęły się powtórki, sprawdziany, diagnozy, konkursy, Zbliżał się koniec roku i należało poprawić oceny. Oczywiście zdarzały się imprezy, jak " Lunch ekologiczny" i " Dzień Dziecka.

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo

 

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podejmujemy w szkole działania wychowawcze i profilaktyczne.

Zgodnie z pismem Ministra Edukacji Narodowej nr DKI-WPB.5012.25.2019.BK z dnia 11 maja 2019 roku, by wzmocnić współpracę między szkołą a rodzicami, utworzyliśmy ANONIMOWĄ SKRZYNKĘ NA SYGNAŁY.

Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpieczeństwa na następującej stronie internetowej:

https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/tematy/materialy-dydaktyczne/informacje/

3 Maja

 

  Z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyło się 25 kwietnia w naszej szkole przedstawienie, które przygotowała P. Elżbieta Rola. Uczniowie z klas IV - VIII przypomnieli wydarzenia XVIII w,a także późniejsze, związane  z uchwaleniem Konstytucji i obchodami 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali obrady Sejmu Czteroletniego, tekst Ustawy Rządowej (rozdziały), mówili o obchodach święta, o jego przywróceniu w 1990 r. i o XXI wieku. Chór zaśpiewał " Majową Jutrzenkę", " Mury" i " Polskie kwiaty". Publiczność obejrzała też prezentację multimedialną.

Ten spektakl został zaprezentowany w Wólce 3 maja br. Uczniowie kl.VIII zatańczyli na koniec poloneza, którego nauczyła ich P. Agnieszka Skrzypek. Dekoracje wykonała P. Monika Tomczak. Publiczność oklaskiwała naszych uczniów,bo nasz występ się podobał.

  

 

alt

 

alt

 

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt