Rajd i biwak

 

   Co roku p. K. Łysiak organizuje rajdy rowerowe. W tym roku  pojechaliśmy  do Białki Parczewskiej, gdzie spędziliśmy  dwa dni na biwaku nad pięknym i czystym jeziorem. Oprócz uczniów z kl. V- VIII z Sobianowic uczestniczyła  w tym rajdzie młodzież z kl. VIII i z OSP w Świdniku.  Pierwszego dnia przejechaliśmy Lasy Parczewskie i tam zobaczyliśmy wiele pomników ku czci partyzantów z powstania styczniowego, II wojny światowej i podziemia niepodległościowego po 1945 r. P. Łysiak opowiadał o ich walkach i ludziach różnej narodowości ukrywających się w tych lasach. W Białce zatrzymaliśmy się w domkach i zwiedzaliśmy okolicę. Woda w jeziorze była ciepła, a pogoda sprzyjała biwakowaniu. Nie obyło się bez ogniska.

   Drugiego dnia pojechaliśmy do Sosnowicy, gdzie p. przewodniczka pokazała nam cerkiew i kościół, a także dąb " Tadeusz" i punkt widokowy na tę krainę lasów, jezior i bagien. Widzieliśmy również budynek, w którym niegdyś przebywał Tadeusz Kościuszko. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Za tempo przejazdu pochwalił nas p. K. Łysiak. Młodzieżą opiekowali się nauczyciele: p.E. Rola,p. A. Rozmus i rodzice: p. Wolski i p. Pawelec. Impreza okazała się nadzwyczaj udana,  a młodzież zachowywała się znakomicie.

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

Minął maj

   

    Maj zaczął się od świętowania, ale zaraz potem zaczęły się powtórki, sprawdziany, diagnozy, konkursy, Zbliżał się koniec roku i należało poprawić oceny. Oczywiście zdarzały się imprezy, jak " Lunch ekologiczny" i " Dzień Dziecka.

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo

 

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podejmujemy w szkole działania wychowawcze i profilaktyczne.

Zgodnie z pismem Ministra Edukacji Narodowej nr DKI-WPB.5012.25.2019.BK z dnia 11 maja 2019 roku, by wzmocnić współpracę między szkołą a rodzicami, utworzyliśmy ANONIMOWĄ SKRZYNKĘ NA SYGNAŁY.

Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpieczeństwa na następującej stronie internetowej:

https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/tematy/materialy-dydaktyczne/informacje/

3 Maja

 

  Z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyło się 25 kwietnia w naszej szkole przedstawienie, które przygotowała P. Elżbieta Rola. Uczniowie z klas IV - VIII przypomnieli wydarzenia XVIII w,a także późniejsze, związane  z uchwaleniem Konstytucji i obchodami 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali obrady Sejmu Czteroletniego, tekst Ustawy Rządowej (rozdziały), mówili o obchodach święta, o jego przywróceniu w 1990 r. i o XXI wieku. Chór zaśpiewał " Majową Jutrzenkę", " Mury" i " Polskie kwiaty". Publiczność obejrzała też prezentację multimedialną.

Ten spektakl został zaprezentowany w Wólce 3 maja br. Uczniowie kl.VIII zatańczyli na koniec poloneza, którego nauczyła ich P. Agnieszka Skrzypek. Dekoracje wykonała P. Monika Tomczak. Publiczność oklaskiwała naszych uczniów,bo nasz występ się podobał.

  

 

alt

 

alt

 

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

 

PAMIĘĆ O KATYNIU

 

    5 kwietnia w naszej szkole uczcziliśmy pamięć Franciszka Kozieja i innych Polaków zamordowanych w Katyniu i innych miejscach kaźni w ZSRR. Wspomnieliśmy również ofiary katastrofy smoleńskiej. Program przygotowali uczniowie klasy V: Jakub Bociarn, Weronika Guzowska, Łucja Wolska, Wiktoria Wójcik, Basia Pawelec, Patryk Żydek, Jakub Głowacki oraz Łukasz Fiuta z kl. VII. Przed Dębem Pamięci i kamieniem poświęconym Franciszkowi Koziejowi odbył się apel poległych z udziałem wszystkich uczniów, zapłonął znicz i nastąpiła chwila ciszy.

 

 alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt