Z przyjemnością informuję, że do drugiego etapu konkursu kuratoryjnego zakwalifikowali się: Karol Działa kl. VIII oraz Jagna Stachal kl. VIII. Gratulujemy i życzymy sukcesow na kolejnych etapach.

26.06.2020 zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020, rok wyjątkowy, inny niż zawsze. Niestety jego zakończenie tak jak i ostatnie miesiące nie mogło wyglądać tradycyjnie i typowo. W związku z sytuacją epidemiologiczną nie było możliwości spotkań z wychowawcami, uścisku dłoni i wręczenia bukietu w podziękowaniu za przekazaną wiedzę. Nie było wręczania dyplomów, słów podziękowań i uznania za osiągnięcie wysokich wyników w nauce. Pożegnaliśmy się zdalnie, tak jak nakazują zasady bezpieczeństwa. Wychowawczyni klasy ósmej, Joanna Niewęgłowska-Gomółka, na pożegnanie absolwentów przygotowała „garść wspomnień”, do obejrzenia których zaprasza w poniższym linku:

 

https://view.genial.ly/5eeba1f752b9a00d905b8b25/presentation-garsc-wspomnien-pozegnanie-kl-8

 

https://view.genial.ly/5eeba1f752b9a00d905b8b25/presentation-garsc-wspomnien-pozegnanie-kl-8

https://view.genial.ly/5eeba1f752b9a00d905b8b25/presentation-garsc-wspomnien-pozegnanie-kl-8https://view.genial.ly/5eeba1f752b9a00d905b8b25/presentation-garsc-wspomnien-pozegnanie-kl-8

https://view.genial.ly/5eeba1f752b9a00d905b8b25/presentation-garsc-wspomnien-pozegnanie-kl-8https://view.genial.ly/5eeba1f752b9a00d905b8b25/presentation-garsc-wspomnien-pozegnanie-kl-8

 https://view.genial.ly/5eeba1f752b9a00d905b8b25/presentation-garsc-wspomnien-pozegnanie-kl-8

alt

 

Dyrektor Szkoły, grono pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy szkoły, życzą naszym absolwentom powodzenia i sukcesów na kolejnych etapach edukacyjcnych oraz pomyślności w życiu.

 https://view.genial.ly/5eeba1f752b9a00d905b8b25/presentation-garsc-wspomnien-pozegnanie-kl-8https://view.genial.ly/5eeba1f752b9a00d905b8b25/presentation-garsc-wspomnien-pozegnanie-k

 

W bardzo nietypowych okolicznościach, po kilku miesiącach nauki zdalnej, uczniowie klasy ósmej zmierzyli się z wymaganiami egzaminacyjnymi, które były podsumowaniem ich pracy w szkole podstawowej. Ze względu na sytuację w kraju tegoroczny egzamin odbył się później niż pierwotnie planowała OKE, ale wszyscy uczniowie naszej szkoły zdołali do niego przystąpić. Trzymamy kciuki za powodzenie i czekamy na wyniki.

alt

Pomimo malego stresu uśmiech gości na twarzach. W końcu widzimy sie na żywo. :)

alt

alt

 Pomimo nietypowych warunków również w bieżącym roku odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu z języka angielskiego THE BEST, którego inicjatorem i organizatorem jest nauczycielka języka angielskiego – Joanna Niewęgłowska – Gomółka. Wzorem lat ubiegłych adresatami konkursu byli chętni uczniowie klas IV – VIII, którzy otrzymali przynajmniej ocenę „dobrą” z języka angielskiego w pierwszym semestrze. Konkurs odbywał się zdalnie z wykorzystaniem technologii cyfrowej – w aplikacji Quizizz i wzięło w nim udział 12 uczniów z klas IV – VIII. Konkurs odbywał się z podziałem na klasy a pytania były zróżnicowane ze względu na kategorię wiekową.

Tytuł laureata uzyskało 3 uczniów klasy IV: Pawelec Maciej, Masolak Arkadiusz i Maja Łukasik oraz uczennica klasy VI Barbara Pawelec. Ich wyniki plasowały się powyżej 85%. Laureaci w nagrodę otrzymali celującą ocenę cząstkową z języka angielskiego.

Gratulję zarówno wiedzy jak i chęci. Życzę dalszych sukcesów.

                                                                                                       Joanna Niewęgłowska-Gomółka

W ostatnim czasie towarzyszy nam wszystkim wiele stresu i niepokoju związanego z sytuacją

w kraju. To nie jest łatwy czas dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Wszyscy starają się podołać

nowemu zadaniu jakim jest zdalne nauczanie. W szkolnej Świetlicy też się dzieje.

Przed Świętami Wielkanocnymi świetlica ogłosiła konkurs plastyczno-techniczny na

najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Do konkursu

stanęło 6 prac naszych wychowanków. Nasze jury biorąc pod uwagę samodzielność,

estetykę i pomysłowość prac zdecydowało przyznać I i II miejsca.

Wszystkie prace są piękne i kreatywne.

 

I miejsce: Iga Opalińska, Kacper Wójcik, Martyna Kowal

 

II miejsce: Paweł Suszek, Karol Caban, Karol Ogrodnik

 

Praca Igi - klasa III

 

1 Iga

 

Praca Kacpra - klasa II

 

2 Kacper

 

Praca Martynki - klasa II

 

3 Martyna

 

 

Praca Pawła - klasa I

 

4 Paweł

 

Praca Karola - klasa II

 

5 Karol

 

Praca Karola - klasa 1

 

6 Karol

 

Łucja Osojca także przesłała zdjęcie swojej pracy. Niestety, już po rozstrzygnięciu konkursu.

 

Praca Łucji - klasa II

 

Łucja

 

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział!