Dnia 15 grudnia 2020 został zorganizowany konkurs pt Christmas is coming" dla uczniow klas 4-6. Celem konkursu było zdobywanie wiedzy o tematyce świątecznej, poznawanie zwyczajow swiątecznych w krajach anglojęzycznych oraz oczywiście dobra zabawa poprzez narzędzia TIK. Zadaniem uczestnikow było wykonanie zadań w języku angielskim z wykorzystaniem aplikacji Genial.ly oraz learning.apps i przesłania hasła na librus.

W konkursie wzięło udział 13 uczniow, a zwycięzcy to:

Zofia Stańkowska, Iga Opalińska, Hanna Jozefaciuk, Marcel Biedak Ogrodnik, Maciej Mazur, Arkadiusz Masolak, Maja Łukasik, Zuzanna Pyła, Antonina Stachal, Michał Ziemichod, Filip Oleszek, Maja Flis, Alicja Bartnik.

Gratuluję!!!

I zachęcam do kolejnych konkusrow.

Katarzyna Ryczekalt

Dnia 15 grudnia 2020 został zorganizowany konkurs pt "Merry Christmas"

dla uczniow klas 1-3. Celem konkursu było zdobywanie wiedzy o tematyce świątecznej, poznawanie zwyczajow świątecznych w krajach anglojęzycznych oraz oczywiście dobra zabawa poprzez narzędzia TIK. Zadaniem uczestnikowbyło wykonanie zadań w języku angielskim z wykorzystaniem aplikacji Genial.ly oraz learning.apps i przesłania hasła na librus.

W konkursie wzięło udział 13, uczniow a zwycięzcy to:

Nikola Szkutnik, Gdula Marika, Kaja Mazur, Paweł Taszarek, Piotr Stachal, Dagmara Prażewska, Lewandowski Szymon,Hanna Skwarek, Natalia Piwowarska, Lena Lewczyk, Angelika Wojcik, Oliwia Teter, Karol Caban.

Gratuluję!!!

I zachęcam do kolejnych konkusrow.

Katarzyna Ryczekalt

Grudzień to miesiąc, na ktory co roku czekają wszystkie dzieci. Okres wyczekiwania na święta Bożego Narodzenia tradycyjnie poprzedza wizyta Świętego Mikołaja. W tym roku bez prezentow, uczniowie klas 5 postanowili sami wcielić się w rolę Św, Mikołaja i jego pomocnikow. Covid-19 nie pokrzyżował nam także klasowego spotkania wigilijnego. Uczniowie miło zaskoczyli wychowawczynię i innych nauczycieli poprzez ciepłe i płynące z serca życzenia Bożonarodzeniowe. Niejednemu zakręciła się łza w oku. Wspolny śpiew kolęd, życzenia nadały wyjątkowy charakter spotkania. altalt

 

W grudniu 2020 nauczyciele przedszkola wraz z nauczycielami świetlicy zorganizowali zbiorkę na rzecz Schroniska Zwierząt Bezdomnych w Lublinie.

W grudniu uczniowie zostali poinformowani na temat tego, czego potrzebują zwierzęta ze schroniska, gdzie należy przynosić rzeczy oraz kiedy akcja będzie przeprowadzona.

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią uczniowie spisali się na medal, a przede wszystkim najmłodsi wychowankowie z zerowki oraz z oddziału przedszkolnego "Stokrotki".Zebraliśmy ogromne ilości karmy dla psow i kotow, koce, legowiska, smycze, miski oraz zabawki dla zwierząt. Przyniesione rzeczy zostały posegregowane, zapakowane i w grudniu przewiezione do placowki.

Szkoła otrzymała także podziękowanie od stowarzyszenia, ale największą radość sprawiła nam możliwość pomocy potrzebującym zwierzakom.

Przeprowadzeniem całej akcji zajęły się: Katarzyna Ryczek i Wioletta Rauk, Anna Białek, Czekierda Mariola, Monika Zatorska-Jabłońska oraz Agnieszka Kozak .alt

alt

W szkole w Sobianowicach (tak, jak w całym kraju) już od 9 listopada 2020 roku wszyscy uczniowie uczą się zdalnie przebywając w domach. W okresie przedświątecznym bardziej doskwiera im brak kontaktu osobistego z kolegami i nauczycielami. W tym trudnym czasie nauczyciele-wychowawcy poszukują sposobu na przybliżenie swoim podopiecznym tradycji związanych ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia i wywołania na buziakach dzieci pięknego UŚMIECHU.

Zapowiedzią tych świąt jest wizyta św. Mikołaja w domach dzieci. Nauczanie zdalne uniemożliwiło rzeczywiste spotkanie z tym uroczym staruszkiem. Wobec powyższego, wychowawczyni klasy 2-p. Marta Dzikoń-Dziura-zaproponowała swoim uczniom, aby każdy 4 grudnia 2020 r. podczas zajęć zdalnych przeobraził się w Mikołaja. Oczywiście wszyscy bardzo chętnie przystali na tę propozycję i już w piątek o godz.7.30 po drugiej stronie ekranu siedzieli sami Mikołajowie. Wychowawczyni przebrana za renifera Rudolfa-przygotowała wiele ciekawych zadań dotyczących postaci tego hojnego świętego; były quizy, rysunki, rebusy i bajki. W świątecznej atmosferze śmiechu i zabawy, zajęcia minęły szybko, a drugoklasiści ze szkoły w Sobianowicach mogli rozpocząć oczekiwanie na przybycie św. Mikołaja w dniu 6 grudnia.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt