W tym roku obchodzimy 103 rocznicę tego ważnego wydarzenia, jakim było dla Polski odzyskanie niepodległości po 123 latach życia pod zaborami. Celebracja tego dnia odbiła się w naszej szkole głośnym echem. Na początku listopada, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Karolina Saracyn, ogłosił konkurs na kotylion a jego rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród odbyło się w przeddzień Święta Narodowego. Cała społeczność szkolna włączyła się w akcję MEiN „Szkoła do hymnu” i odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Akcja ta ma już swoją tradycję i rzesze zwolenników. Zachęcam zapoznania się z komunikatem MEiN podsumowującym tegoroczną akcję: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-21-tys-zgloszen-do-akcji-szkola-do-hymnu–wielki-final-inicjatywy-mein

Ale to nie koniec. Wychowawcy klas wraz z uczniami przygotowali koncert pieśni patriotycznej. Uroczysty charakter tego dnia podkreśliliśmy odświętnym strojem oraz kotylionami. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za promowanie właściwych postaw i manifestację właściwie pojmowanego patriotyzmu.
W związku z tym, że wciąż obowiązujące nas obostrzenia nie pozwalały zorganizować spotkania ogólnoszkolnego, występy poszczególnych klas zostały nagrane. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim, dzięki którym, pomimo trudnej sytuacji, 11 Listopada w naszej szkole nie pozostał bez echa.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji oraz wysłuchania nagrań z tegorocznych, szkolnych obchodów Święta Niepodległości w linku poniżej.
Joanna Niewęgłowska-Gomółka

https://sway.office.com/18H4xFRQwIyImkkj?ref=Link