Po długiej przerwie spowodowanej pandemią i licznymi obostrzeniami, mogliśmy wspólnie i na wesoło świętować pierwszy dzień wiosny. Tradycyjnie dzień ten w naszej szkole połączony jest z obchodami Dnia Patrona naszej szkoły. Z tej okazji jak co roku dobył się konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Odpowiedzialną za organizację i prowadzenie konkursu była Pani Lidia Trochym. Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Łobejko z klasy V, miejsce drugie zajęła Angelika Wójcik z klasy IV a trzecie Lena Lewczyk również uczennica klasy IV. Serdecznie gratulujemy!!!!
Kolejnym punktem programu było wyjście z Marzanną i pieczenie kiełbasek. W oczekiwaniu na swoją kolej do ogniska chętni uczniowie zajmowali się grami i zabawą na świeżym powietrzu. Wiosna spisała się na medal i zapewniła nam przepiękną pogodę. W trakcie trwania ogniska Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunem – panią Karoliną Saracyn, zorganizował charytatywny kiermasz ciast. Dochód z tego przedsięwzięcia będzie przeznaczony na potrzeby Rodziny jednego z naszych uczniów.
21.03.2022 r obchodzony jest także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa czasem nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki. Chętni uczniowie naszej szkoły założyli dwie różne, niepasujące do siebie skarpetki – symbolizujące niedopasowane chromosomy. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami chorymi na Zespół Downa i ich Rodzinami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego świętowania.

Joanna Niewęgłowska-Gomółka

https://sway.office.com/UcejAyChD9tcjfN9?ref=Link