26-go września cała Europa świętuje Dzień Języków. Również w naszej szkole pojawił się akcent zwracający uwagę na ten szczególny dzień. Zawisła gazetka ścienna, na której uczniowie mogli poznać powitania w wybranych językach, przypomnieć sobie flagi niektórych państw, tradycyjne potrawy oraz poczytać ciekawostki związane z językami i ich nauką. Klasy 4-6 zostały także zaproszone do głębszego zagłębienia się w treści związane z Europejskim Dniem Języków i rozwiązania krzyżówki dedykowanej znajomości wspomnianych ciekawostek językowych. Atmosferę podkręcił fakt, że wskazówki do haseł zostały ukryte w kodach QR. Forma ta, jak zawsze bardzo się sprawdziła i wzmocniła zaangażowanie i motywację wszystkich uczestników zadania. Mam nadzieję, że zdobyte w ten sposób wiadomości na dłużej zagoszczą w pamięci uczniów.
Joanna Niewęgłowska-Gomółka

Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji z Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole:

https://sway.office.com/Q4tNpIc2QbcQV9P4?ref=Link