Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Ta niezwykła uroczystość odbyła się 18 października o godz.10.00. W tym poważnym i symbolicznym dniu wejścia w życie szkolne naszych pierwszoklasistów uczestniczyło wielu przybyłych gości. Wśród nich Pan Wójt naszej gminy oraz rodzice „świeżo upieczonych uczniów”.

Uroczystość poprowadziły starsze koleżanki z klasy trzeciej. Uczniowie klasy pierwszej odpowiadali na ich pytania dotyczące naszej Ojczyzny, a także przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje duże umiejętności, wokalne, recytatorskie i taneczne. Swój egzamin zdali celująco. Ich występ gromkimi brawami został nagrodzony przez dumnych rodziców i uczestników uroczystości.

Następnie po wzorowo zaśpiewanym hymnie narodowym, dzieci z klas pierwszej złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając być dobrymi Polakami, sumiennie wykonywać wszystkie obowiązki, a swoim zachowaniem dawać powody do radości swoim rodzicom i nauczycielom. Zwieńczeniem uroczystości był akt pasowania na ucznia szkoły, którego dokonała Pani Dyrektor Aneta Szmit dużym, czerwonym ołówkiem, który „przeżył” już niejedną taką uroczystość.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia Pani Dyrektor wręczyła uczniom kolorowe dyplomy. Swoje prezenty przekazali też swoim pociechom rodzice.

Ważnym momentem tej uroczystości było też przyrzeczenie złożone przez rodziców uczniów klasy pierwszej. W obecności swoich dzieci zobowiązali się oni, że:

  • zawsze będą mieć w pamięci, że ich dziecko jest unikalnym darem,
  • będą słuchać uważnie, o czym mówi,
  • będą pamiętać, że każdy uczy się na błędach,
  • doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze,
  • przytulać je często,
  • cieszyć się jego dzieciństwem.

Oczywiście były też wspólne zdjęcia, a po uroczystości ślubowania i pasowania, w klasie czekał słodki poczęstunek i niespodzianka w postaci pięknego i smacznego tortu.

Uroczystość i artykuł przygotowała Jolanta Oliwa – wychowawca klasy pierwszej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego ważnego wydarzenia w linku poniżej:

https://www.canva.com/design/DAFPgJGEaAw/DAFYnzX1IG2NiqETK8FM4w/view?utm_content=DAFPgJGEaAw&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton