28 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sobianowicach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom I Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Graficzno-Historycznego „Tadeusz Kościuszko – nasz patron i bohater”. Organizatorką konkursu była pani Monika Tomczak, przy wsparciu pani Jolanty Bieleckiej oraz pani dyrektor Anety Szmit. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników z całej Polski, którzy poprzez swoje prace oddali hołd jednemu z najwybitniejszych bohaterów narodowych.